kauapüsiv elu. püsivad väärtushinnangud. prioriteedid, mis ei maksa midagi

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Size: px
Start display at page:

Download "kauapüsiv elu. püsivad väärtushinnangud. prioriteedid, mis ei maksa midagi"

Transcription

1 kauapüsiv elu. püsivad väärtushinnangud. prioriteedid, mis ei maksa midagi ei midagi uut linnateatrist astus välja kohus. nende frivoolne joviaalsus tundus veelgi võikam ees kõmpiva aheldatud neegri taustal ei midagi uut, mõtlesin aga pidin minema - kiire - üks gothic-chick/poogna-lapsuke oli kodus kohvris, vaja talle saladus rääkida ja ta suu mulda täis toppida arvuti taha istudes tõdesin, et päev oli üldiselt korda läinud veel keset ööd suitsu tehes kohtasin kedagi [seletus: initsiaalpostitus; teadaanne, et midagi uut siin juhtuma ei hakka, lihtsalt kopeerin päeviku siia. ei midagi uut - rassiline diskrimineerimine. saladuse ja mulla võtsin filmist mingi pärimus, et lähed metsa, otsid auguga puu, sosistad saladuse sinna sisse ja mätsid augu kinni. päev-oli-korda-läinud on vist levinuim väljend blogides. kuna ma suitsu ei tee, siis ilmselt ma ka ei kohanud kedagi.] ilus naine pakib pimedas toas kohvreid lahti :07:22 tänavu tulevad vist jõulud teistsugused. liblikaid oli vähe, seega pole tormi oodata. tahtsime pinginaabriga ühele tuttavale kumminaise kinkida, aga see oleks ühe korraliku jooma raha ära võtnud. politseiamet pole paha. homofoob irvitab :56:48 ühes telesarjas peaaegu tapeti homo mees kohtunik oli konservatiivne ja tüübil polnud lootustki ühiskonna probleemid neiksamustekski, aga no mida perset nad siis suudlevad omavahel?! lõikan veenid läbi. mu kätel on pederasti veri väikese paugu teooria :25:20 istusin oma pingil ja tahtsin läbi aatriumi lae olematusse plahvatada, pragmaatilise pahvaku saatel. lebama jäänud vihiku tagakaanele oleks võind ka natuke roosilõhna jääda. täna aga tuli meelde film 'from hell'. palun koukige mul osa ajust välja ja pange mind õlgede peale metallukse taha. ma nii väga soovin vaadata lakke, ilatseda ja mihve muttigi ööst mütsi jagada. ma ei taha enam mingisugust vastutust.

2 haiku moodi :53:03 rammusa mulla alt sirgumas kaka inimestele meeldib sitt :47:02 määrisin käed ära. pea oli tühi. aga käed polnud. vahel ikka satub mõni metsloom linna. lehm näiteks. sein kriipis ja kraapis, jäin lõpuks inimeste ees seisma, kahes tõstetud peos veel kogused ekskrementi. nad naeratasid ja patsutasid käsi kokku, üleni elevil. peaaegu et hakkasin nutma. keegi polnud peatunud, enne kui oma suured sõnad sitaga kokku määrisin. inimesed on sitt. mina ei ole inimene [seletus: kas olete ka märganud, et möödakäijaid peatab vaid see, mis kõigest õigest vale mulje jätab?] reality-staarid :51:15 unistatakse kahepoolsest armastusest. tegelik armastus on ühepoolne. ''me armastame teineteist, Julia.'' ''me armastame teineteist ka, Romeo'' pole olemas. päris, tegelik armastus on ainult kohtingupõhistes reality-saadetes. ''vaba kaunitar'', ''miriami saladus''. reality-saadete esimene ja alati tähtsaim reegel, mida mitte kunagi ei mainita, on: KAOTAJA VÕIDAB SAATE. [seletus: ma ei julge sajaprotsendiliselt kinnitada tegelikult, et armukadedus see päris armastus nüüd on, aga kohtingushow'de edasiviiv jõud ju - inimesed lähvad seal ikka peast päris segi. seepärast kaotaja võidabki saate, et esimeses otsas saatest ära saadetud on veel suht normaalse mentaaliga] public art performance :35:46 avalik kunst on litside meeste toit, aga kuidas sa muidu söönuks saad, kui potikaant ei kergita. kas olete tähele pannud, et performance'id on enamasti räpased? ikka valatakse keegi millegagi üle või keegi valab midagi millegagi üle. see pole aga reegel: Arnold Rüütli sõnade järgi otsustades on performance midagi puhast.

3 -- ja pärast ''jumalat'' ilmutab end ala(s)ti koristajatädi. pimeduse kiirus :04:01 kui kiired on pimedad inimesed? pimesi ringi tormates liigume kiiremini, aga me pole nii tarmukad kui nemad. pimeduse kiirus on võrdne valguse kiirusega. luuletus :07:05 mõnede asjade olemasolu tagab meeletu naudingu. üldiselt arvatakse, et luule on olemas. füüsiliselt on see aga võimatu. luuletuste kirjutamine välistab ju selle. luulete loomise peale ei mõtle just paljud. luule puudumine seega on maailma üks tähtis omadus. mõne sellise tühimiku olemasolu tagab meelelise naudingu. [seletus: üles ehitatud keeleparadoksile, kus 'luuletus' võiks tähendada ka luule puudumist (nagu on olemas kaitse ja kaitsetus). kui kirjutame luuletusi, siis ei saa ju luulet olemas olla] hoiatus meestele :52:37 ärge kratsige avalikus tualetis otsaesist! [seletus: ebasanitaarsete meeste wc de korrakaitsespetsialist cavendish III sügab kukalt] tõeline kunst :07:43 tõeline kunst. see sünnib kannatustest. järelikult peab ta ka tekitama kannatusi, mida ta ka teeb. samamoodi lendab ka teisest kõrvast välja see, mis ühest sisse on läinud. armastus on tõeline kunst. perpetuum mobile on leidnud minus pealtnäha töötava rakenduse. ma ei rõhu selle täiuslikkusele, sest varjukülgedes on pimedus ja pimedust ma kardan. olen isetoituv, isetöötav forever-machine. sest ka mina olen tõeline kunst.

4 [seletus: nagu teada, siis eriti optimistlik inimene ma ei ole. ma olen masohistlikus suletud ringis (perpetuum mobile), kus tahaks olla parem ja endaga rahul, aga samas on pohhui ka.] Linoge :10:41 Knowledge is power. Truth is a burden. If you know everything, you can tell all about things and people without even giving a look at. And you can be as wrong as you want. Knowledge saves you from the troubles of truth. touareg :47:11 hamburgeriputka, mille juures puhub igavesti vaikne soe tuuleke, mis võib ootamatult mu salvräti laualt maha lükata. algupärane hiiglaslik rämpshamburger, mis tilgub ja määrib igal juhul. mu suunurgast poetuvad salatitükid räpasele Poolas toodetud Coca- Cola plastlauale sigaretituha, vene lahustuva kohvi plekkide, hamburgerikastme ja herilaste hulka. selja taga kuulen saabuva auto häält, väljub noormees, kes lõhnab tugevalt oma kalli meesteparfüümi järele. kui sul on kallis parfüüm, ei saa seda vähestes kogustes tarbida. ta tellib samasuguse hamburgeri nagu mul, aga ei istu laua taha. paari minuti pärast lõppeb mu burger otsa ning tõusen. nüüd näen, et noormees on Touaregi omanik. soovin, et ta lödistaks kõik kohad salatit ja kastet täis. tean, et see juhtub niikuinii. see juhtub mu isa Opel Astras, mu onu Peugeot 505's, selle veririkka noormehe kallis Volkswagen Touaregis. snoob. seepärast lahkungi naeratades, esihammaste küljes salatitükk, kindlalt pitseeeritud sula juustuga. klassivahed. areng :16:38 igavus on jõud. mõned igatsevad muutusi, sest uus on parem kui vana. muutused on peaaegu et olemas. sõnade 'parem' ja 'parim' olemasolu on häm(m)astav ning põhjendamatu. need sõnad ei käi kokku progressiga ja progress ei käi kokku täiuslikuga. muutus pole vektoriline, vaid ümber massikeskme pöörlev. maailm on täiuslik.

5 [seletus: mulle hakkab järjest vähem meeldima igasuguse kulgemise lineaarne kujutamine. et see algas punktist A seal ja on praegu punktis B seal ja mida kauem, seda kaugemale A ja B teineteisest pannakse. kui Maa on valinud ühe telje endas, siis areng või muutus kui puhtalt inimlik tajumäng omab lõpmatul arvul telgi ja tasandeid. see on nagu ümmargune ruubikukuubik, kuhu me küll saame lineaarseid jooni tõmmata, kui vaid pastakas käepärast, aga tegelikult on evolutsiooniteooria kummardamine üks naeruväärne tegevus.] vaadake, kertu jookseb! :36:40 hilja õhtul ei ole tervislik trenni teha. keskmiselt, mitu kuuli on saanud iga eesti politseinik? kuritegevuse taset näitab neegrite hulk riigis. korrakaitse ja riigikaitse pole üks ja sama. et oma raha päästa, pead jooksma. jooksma pead piisavalt kiiresti, et keegi ei kahtleks sinus kui selle raha õiges omanikus. kui sa oled neeger, jookse veel kiiremini. aga kui oled oma tervise pärast mures, tegele rahaasjadega päeva ajal. [seletus: see oli veel htg ajal, kui mingi häng oli ja järsku olid kõik akna peal, et näe, kertu jookseb. siis spordibõkk robert ütles, et tegelikult ei ole tervislik nii hilja õhtul trenni teha. me vist ikka tõesti oleme väikeriik - tõsiseid tulevahetusi politsei ja pätikompanii vahel ei esine. usa seevastu on omamoodi tore riik neegrite kurjategijateks tembeldamise pärast. pärast seda, kui mingi 'my weekends consist of 24 hour push-up marathon and 24 hour hard cock bedroom marathon hell yeah and I kick criminal ass!' tüüp jälle mõne neegri tsheburekiks on tulistanud lihtsalt sellepärast, et rahakott/mobla/võtmed/vispel tolle käes tundus tulirelvana, annab ta kindlasti lühiintervjuu: 'upsoih.'] star fm :29:28 mahu EFK ajal käisime juhan kassiga viru-nigulas poes. seal oli leti taga riiuli peal väike raadio, milles mängis star fm. kassahitt mina ja Eesti neiud :35:07 Seni olen vaid klassiõdedesse armunud olnud. Praegu on ülikool, seega peaaegu et nagu viimane võimalus. Tööd ei hakka ma iialgi saama, seega naiskolleegid jäävad mängust välja. Mul on arvutis välismaiste naisstaaride pilte.

6 Nad on sündsalt riides. Siiski tegelen kättesaadavamate materjalidega. Mul ei ole naisideaali. 'Maailma kaunimat naist' pole olemas. On lihtsalt palju ilusaid naisi. Ei saa ma aru missivalimistest. Veider ilumaitse. Pean end žüriidest paremaks. Olen küll mõelnud, et oleks lahe Londonisse elukaaslast otsima minna. Istuks päev läbi kohvikus ja pilgutaks silma. Ei. Siiski eelistan kodumaist natuke tusase, rauge ja lihtsalt ilusa segu. Pean end paremaks kui teised kiimas noormehed :05:07 teen selle ränga vea ja kasutan järgneva mõtte selgitamiseks Taeva (Heaven) olemasolu. isegi kui Taevas oleks olemas, võib fraasi 'stairway to heaven' mõista mitmeti. pealegi on tehtud liiga selge vahe: taevasse läheb trepp, põrgusse aga kiirtee. taeva olemasolu puhul peaksime pigem rääkima millestki sellisest kui 'stairway to hell'. mainin siinkohal ära ka kuulsa Duchamp'i töö 'Nude descending a staircase' ja Jürgen Rooste luuletuse 'Püha müristus' read: müriseb ka kuninga ukse all kuningas/ tuleb rõdule toatuflites/ ta on alasti/ ja kaunis/ imeline. kuigi tegelikult ei saa jumal kuningas olla, sest teda pole olemas, kuid tegu oli siiski metafooriga. kahjuks seletan selle ka ära: kui kogu maailm hakkab satanistiks nagu mina, langeb raudne eesriie ja jumal, usk, kisutakse alasti, ta langeb, va lucifer junior, maa peale ja saab asjalikuks, materiaalseks. põrgu ongi maa peal. ja mina olen k**i jumal [seletus: taevas on üleval? põrgu on all? põrgu on müüt, mis toetub tegelikult maa peal toimuvale. taevas/paradiis on mingi sitakraede piimalakkumisunelm.] maailmade mõistmine :47:37 maailma mõista ei ole eriti keeruline. ainult mõnikord. pean ennast unikaalseks ja näen maailmas teistsuguseid asju. enamuse neist mõtlen ma välja. mulle meeldib süsteeme luua - TROD, apostelnegatiivsus jne. ehk aitab see mul mõista seda, mida ma näen. aitab mul mõista ennast. keeruliseks muutub asi teiste jaoks. ma ei mõista neid hukka, kui nad ütlevad, et mu vaated on valed või mul on hea fantaasia. maailm ei pruugi olla selline, nagu teised seda näevad. tavaliselt ei olegi. kõik võib ka teisiti olla, aga kes see seda ikka seletada oskab. enamasti ongi asjad nii, kuidas sa neid seletada ei suuda. kurvad inimesed :38:05 paljudel inimestel lihtsalt on klaas pooltühi. me sureme ülekäigurajal, kui mõtleme armastusest, hoolimisest, hellitustest, puudutustest.

7 me sureme ristmikul, kui nutame millegi kasuliku kaotuse üle. silmil pole kojamehi. nagu ka hinges. me sureme üksikkongis, individuaalboksis, personaalkompuutri taga, isiklikus korteris, omaenda unenäos. kelle teise elus olete surnud teie? me rikume rõõmsate inimeste elusid. millest saate naudingut teie? võitjatega võetakse ühendust. aga kaotajatega? [seletus: nii need kurvad inimesed on. unelevad, ette ei vaata, jäävad auto alla. ja rõõmurullidel võib ikka päris raske olla, kui kõik kohad keraamilisi täis on. kaotajatele kaotusest teatamise paradoks on ka üpris lihtne. selleks oleks vaja delikaatseid sõnu osavalt seadvat inimest, aga niikuinii on kõigil kiire ja rahaga võrduvat aega kaotajate peale raisata oleks liig, olenemata sellest, et kaotajad toovad sisse selle raha, mis võitjatele antakse.] hea Thades :21:59 hunt sööb hunti ja kala murrab kala. aga mida sõi kõige esimene kala? selline kala ei kaitse unenägusid. ja mida ta üldse vabal ajal teeb? võib-olla tal ei olegi aega, sest tänapäeval on see vaegus paljude geenidesse pugenud. surnud koerad on ka umbes sellised. ja meie - iga kord toast hirmsasse välisilma astudes võime sattuda sarnasesse olukorda. halvad geenid, halvad juhiomadused, pangad annavad karmalaenu, teadmatus on kõige valitseja, vaevaja, ema. laseme käest võimaluse ise oma päeva muuta. kvantfüüsika ainult. lihtne ju. kustutad rutiini tulevikust ja oled ise seal. mitte tühjas augus nagu praegu. present is emptyness, presence is emptyness. kui sa kõrvale vaatad, on tühjuses kõik. vabadus. unenägusid aga ei saa kaitsta. neid ei kaitse isegi teadmatus. tajun, ütlen, tean, teen. meie oleme rong. eeldame järgnevust. mida sa saad, kui võtad reast ära kaks ja paned ühe? võtad ühe ja asendad endaga? kui jätsid ennast ellu, kelle tapsid? mis mõtet on sinu võitlusel, kui sinu lootus on nagu pulli pärast lõhki rebitud vene keele töövihik, mis pärast tunnis ei tundu enam nii naljakas? kui kõik ülesse pürib, oleme meie põhjas. kirjutame Bastille' seintele bõll-zdesse ja juhime endi tähelepanu kõrvale. ja külm on. miks? otsuste pärast. sinu otsused loovad sinu unenägusid. sina ise kaitsed neid, kui neid armastad ja ei mõista. ära usu elujupi jumalasse, sest see oled sina ja sind pole olemas. nagu viimane hetk, millele panustad kogu maja ja siis see hetk on läinud. õnn. sõlmed. ahelad. sured ja teed. sa ei murdu iialgi. mina valvan su und.

8 mina olen sinu uni. sinu Suur Vend. suudlen kogu su nahka ja su maitse on õige. isa :00:03 isa ütles: "oleme peaaegu kohal." võsastik muutus tihedamaks. isa ruttas närviliselt. kuulsin juba linnamüra. meenub, kuidas isa näitas mulle, kuidas ta vana mootorratast parandab. see oli suvel. sülitasin peeglile ja isa hõõrus lapiga. ükskord oli õuel võõrast mees. isa rääkis temaga. kartsin. mees läks ära. "poeg, ärka." lahkusime isaga öösel. ta ainult nohises, kuigi teadsime mõlemad, et enam tagasi ei lähe. ovaalringis lebas isa. [seletus: ehk siis 'isa 2' oleks omamoodi eellugu sellele, minnes kaasa kõigi 'batman begins' laadsete eellugu-järjefilmidega] mu kaenlaalustes osooni ei ole :07:59 kaitsen oma keskkonda psühhoosi abil. kõik planeedid, kuhu ma jõuan, on surnud. miks siis mitte kuuluda nad mulle? eelmine võetakse ära. sisseelamisel on viga - kitsaks läheb. mängin ühiskonnaga mängu. ühiskond ei tea seda. minu planeet jääb puhtaks. teist mängu mängin nendega, kes potentsiaalselt võiksid mind ehk isegi armastada. lollid. kasutan teid ära. kui tahan, võin päikeseloojangut terve päeva vaadata. tarvitseb vaid aeg-ajalt sammuke astuda ja loojang ikka kestab. Maa näeb kaugelt välja nii ilus ja ohutu. ma tean, et mul ei tasu midagi tahta. kui ma saaks, mida tahaks, tahaksin ma veel. nüüd on kõik ilusad eesti neiud kaugel. kõigega harjub. mul on isegi midagi paremat.

9 mul on üks lill. kaitsen teda klaaskupliga ja võitlen tema eest. Griinpeace [seletus: obviousli 'väike prints' ehk kuidas ma elan oma väiksel planeedil ja teen sellise vahe nagu 'mina' ja 'teie'. kuigi noh, eks igaüks arva, et tema on see erilane. ja see lill, mille eest ma võitlen? tal on päris pikk nimi. 'kauapüsiv elu. püsivad väärtushinnangud. priotiteedid, mis ei maksa midagi.'] mõned tühjad tunnid pärast Kurja Plaani :57:33 see siin on sinu uje valge kaader selle peale sulab nuttev laud sellel valmib Arieli kolme tärni kohv korraks sõidab tagasi flashback - putkevars raudlille õied küünlavalguses on raske veenda ennast, et panid padruni trumlis sellesse pessa, mis alles pärast esimest tuleb lisaks see neetud laud nagu Marvin küünal kustus ja ta vaatas umbes sinnapoole see isegi ei vabandanud meelekohal metall, sõrm päästikul 'Süüa tahaks.' piisad laual löövad helkima nagu mänguhimulised keevitussädemed nad tantsisid Kalev filmis Viivi naeris ja lõkerdas valge kaader keeruta, laelamp, beibi põlege, kardinad 'Mul on kohviuba ajus.' valge ilmub nuutsatav vaade sigalale, kartulipõlu ja puukuuri vahelt ta pigistas revolvrit, mis kondenspiiskadega kattuma hakkas see oli prussakate heli sajad miljonid targad olevused üritamas sosistada tühja tooni analoogtelefonis neid ei olnud vaja otsida, sest neid ei olnud ja ta teadis seda valged tellised voolasid vaikides saunalakast alla ja vanaema surus oma niiske koonu väravalippide vahelt läbi. 'Porthooos...' Porthos vajus maha, vanaema pea jäi värava külge sigala korstnast hakkas tõusma anonüümset rohelist suitsu Henriku punane traktor sõitis kibuvitsapõõsast mööda revolver õõtsatas vana remmelgakännu koha peal kõrgus kiirelt taeva poole hiiglaslik mullakuhi Ariel sulges silmad pole vaja näha seda, mida sa juba tead Kleini sinisel taustal kusagilt Sulo uusim singel sinine nuttis Gailit vajutas presskannu filtri alla, naeratas ja sirutas põue millegi järele 'Ilusad põued,' ütles ajalehepealkiri

10 'Kaunid Eesti põued,' ütles esilehe slogan kitseveri Isa McKenzie kätel Ariel Eesli tagaistmel looteasendis suust tulnud loik Jaan kustutas Priima sigareti raadiopaneelil õmblustsehhi katusel istuv siga läitis enda oma 'All you need is love,' pomises ta sarkastiliselt sinu valge kaader sinu valged reeturlikud kaadrid igavesest valge matuseauto uni õnnelik kohver kuulsuse presumptsioon :10:18 staarid rikuvad sotsiaalpoliitika edusust. kogu raha on nende käes isegi endasseelajad elavad kellegi teise jaoks su eksistentsist peab olema mingi tõendusmaterjal. nii sünnist kui surmast elu mõte on kellelegi meeldida sa oled kuulus, kuni pole tõestatud vastupidist [seletus: või siis pigem pseudo-endasseelajad. on ikka vahe küll, kas sa oled autist või antiego-maniakk või seal vahepeal. enamasti ollakse seal vahepeal ja ei tunnistata endale, et elu mõte on üpriski 'anything to be loved', nagu väidab ka laste sõber charles monroe, kelle sõnu ma endale sulakullana suhu valan, õu jees, ärge üritagegi mind ümber veenda wink wink. ja photo-diary on selleks, et näidata: 'ei usu? aga vaata seda!' ja need-seal-vahepeal-olijad omavad tegelikult ikkagi mingit tutvusringkonda. kuskil keegi ikka ütleb sõbrannale, et tead-ma-nägin-tänakaubamajas-riho-alduskit. see ongi kuulsus. kuni pole tõestatud vastupidist.] Väljavõtted ülekuulamisprotokollist - Travis Dickenseni tunnistus :45:08 The Space. Choose a star you will never die on. The Space is not black. Have you ever looked at the clear sky and thought, ''Why blue?'' I've never picked a star but I have asked the blue. The space isn't black. Yes. My irresponsible big stock of mind makes me think our atmosphere is white or some shitty shade of haze. Do I trust? I have never chosen to trust. Though, some of the choices never go by the urban legbook. Bethrown. Like your bible belt. I ditched mine to be a better kind of fake and now I can concentrate on other things that don't exist. I started my career in a bank, I was just on my way up and then... Sons of bitches... God never made Space blue but the Space is blue and there is tea for two but no two in tea, no tea for you. Do-toot-toot-doo...

11 Take a grubby bunch of differently trademarked black markers and water their ink down, soak and bleek until you see that there is no black. The sky is blue, so is Space. The atmosphere is white. And the great big world is white and the dead Kennedys. If you write that in your white notebook every second Monday, you will lose your job, cop. Then forget to blame me. This is how it works. ''You're fired!'' ''The Space is blue.'' And the good bad guys like me, we are always on the wrong side of the mirror. For us it is the wrong side. You think it's right. I see why Russians hated differences. Look into the starred up night. You have no stars in your show. Yes, you have white ceilings, bastards. You have no lights of night, you have no hidden lights, muttering stars, choked by death-protecting field. ''Suffocation is the oxygen mask you make your children breath into survive...'' Your stars are only white man's hands around throats. Lost and found. You are an underwear commercial. Can I go now? I choose not to choose. On my every move I know I'm being watched and you should know you are even more. Payday s a bitchback. I believe I have a phonecall. A stupid astronaut gasps something about the Beautiful Earth and I say, think how they never thought of the mirror, huh? It is not a public bathroom mirror. It's not a women's ridicule mini-sized mirror. It is not a mirror of dying celebrity's eyes into which Fawkes' and Oswalds look for their self-reflecting gods. Our atmosphere is an FBI mirror, CIA, Los Angeles Police Department mirror, a Vick Mackey, Gil Grissom, Harrison Ford mirror. It is an interrogating mirror and we are volunteers with free bad coffee, free handcuffs, free recorded conversations and free sold life unsafe from lawyers' happy briefcases. We are one. Who are we? pornotõrge :25:28 noormees üritas liiklusele keskenduda. see oli raske kui neiu oli ukseluku kallal, põimusid tema piha ümber soojad käed seistes elutoas, nad suudlesid. neiu käsi vabastas ülla printskaaslase püksinupu, lookles, kuid lahkus varsti pettunult. eelarvamusega [seletus: seda noormeest aitaksid need imeravimid, mida spämmitakse. a la 'longer p3n0rz' ja 'prevent having an 0rgazmz 2 soon'. eriti viimased.] philosopher's stoned :42:38 Toogas habemik istub laua taga ja mõtleb, kuidas lauset lõpetada. Pomiseb variante enda lõoaotsisesse karvkattesse. Psühhedeeliline. Võtab rahustuseks kanepiõie ja

12 tõmbab selle oma minipiibus ära. Keegi tormab tooga lehvides sisse. ''Platon! Platon!! Jumalad sind võtku!'' Platon näeb unes, kuidas kõik jumalad teda võtavad. need, kes sellele bändile hääli annavad :10:13 üldiselt ma pole müüdav. mul on kindlad põhimõtted. näiteks ma ei hääleta kunagi. ja kui klubis igasugu maakaid juurde ujub, siis ma näitan selgelt, et ma pole mingi blondiin. vanematega ma just liiga hästi läbi ei saa... viimane kord oli õudne jama uue mobiili ümber, et dziiises... ja täiesti vastik on minuarust vaadata neid kodutuid inimesi... kuidas nad haisevad ja joovad, mai saa aru, miks nad on sellised! koolis mul olid küll nagu kolmed, aga see oli nende penskarite pärast. kui tüüp on 50 aastat ühes koolis õpetand, siis mai imesta, et ta valib suvalise (muidugi minu, eks) ja siis möliseb. fakk ra. ükskord püssikas tuli turva heast peast dokumente küsima. meil oli lihtsalt lõbus, mai saa aru. on ikka ahvid ä. eile laenasin sõbrannalt küünelakki. see oli nii lahe! ja sõbrants on mul ka väga lahe! ''nii kuum, siin sillal. ootan sind, sa ju lubasid tull-laaa...'' [seletus: ilmselt jäädi vanilla ninja jäätise pealt shnitti võtmise ja nexuse jäätise tegemisega jänni. et kas shokolaadi? karamelli? või teeme mingi moosiga? raske valik, eksju, sest bändinimes toiduaineid ei sisaldu. aga noh, pohhui sest jäätisest. raadio 2 aasta hitt on niikuinii nexuse lugu ja kui rahvale meeldib, siis miks ikka mingi jäätise, võtmehoidja või pintslikomlplekti pärast agressiivset PR-i ajama hakata. ja kui eesti disko-sitakraed paadami finaali ei pääse, siis ma nutan suurest kurvastusest iga kord, päriselt ka wink wink] kolkafilosoofid :45:39 olen mees metsast - lihtne, loll ja tegelikult päris igav. kavatsen need mõtteterad kunagi kogumikuna välja anda. aga ilmselt see ei õnnestu nende vähesuse tõttu. ma ei suuda midagi head eriti suures koguses toota. ma ei saa endaga läbi. kahtlustan ka selle filosoofilise absurdi liigset sarnasust vannilalinatega(c)(r)tm. tavaliselt ma ei ütle midagi, kui mul ei ole midagi öelda

13 rollimodellid :14:47 mul on olnud mõtteid. näiteks ükskord jooksin poest välja, käes kaks tühja kilekotti. turvamehe nägu oli nii naljakas. üritasin kujutleda, kuidas oleks naissoost olla ja pidzhaamaõhtud padjasõjaga ja otsene omasooerootika. mu ID-kaardi pildi järgi võiksin vabalt ka naine olla. vaja oleks teist elu, uut võimalust. tabula nada. meie abiellumine võidaks näiteks ära keelata. naistevanglasse ma ei taha. nad kadestaksid mu ilu, ja, kuradi retsid, kisuksid mu lõhki. mul on külmkapis lesbi laip. tahtsin nii väga tema moodi olla. ultravägivaldne koprofiil cavendish III kääksutab ust :11:33 ma ei taha naiste õrnu kohti selle teemaga ärritada, aga tõde tuleb öelda. nii alustangi lõppeesmärgi nimel mõttest, mida põlgas isegi eksamikomisjon. sünnitus kui koormast vabanemine. mõned naised isegi sünnitavad kogemata vetsupotti. inimene on, kui leidnud väljundi, selle vastu alati huvi tundnud. pärast nuuskamist rändab pilk taskurätile - sama toimub ka vannitubades. (kas voldid või kortsutad?) mulle jääb kaugeks asja nauditavamaks muutmine eelnevate meeltepetetega nagu näiteks ajalehe lugemine, vaadata kuulutusi, et uut autot osta võms. mida näidata inimestele teatris, kui neist pinkide vahel mööduda? miks inglased ütlevad 'I like you' (süüdistades ennast), eestlased aga 'sa meeldid mulle (süüdistades teisi)? kahjuks pole inimene õppinud kõiki oma 'sünnitisi' häbenema. kas olete näiteks märganud, et ma ei räägi sellistest asjadest? [seletus: esimeses proovikirjandis kasutasin üldse rohkelt selliseid võrdlusi, mis isegi poole kohaga konformistid toolil valuliselt nihelema oleks pannud. mis ei tähendanud, et ma oleks end lõpukirjandis täielikult tagasi hoidnud - oli oodata skooriks kas 0 või 90. meestel on muidugi kergem, aga võta näpust - homo sapiens kord on juba selline emas- ja isasloomadega liik, kellel ühes keres mõlemat sorti sugurakke võtta pole.

14 mõnes vetsus on ajalehtede ja kroonikate kuhi. mõned näitavad teatris ja kinos perset, mõned kubet.] heureka :37:11 platon avastas vee väljasurve teooria vannis täna naersin oma fotogrammi peale. selle nimi oli 'surnud mehe naer enne surma' einstein on relatiivne. tegelikult tahab ka küülik jätta jälge tulevikku, jätta midagi oma lastelastele. kaks küülikut tahavad lihtsalt keppi. käesolevaga jätan mina märgi Grepalae Regulae ja Irtoris Vuluse vahele, enne kui ise jahtun. pange tähele, nüüd kohe tuleb déjà vu, aga seda tunnete alles millagi hiljem: kauapüsiv elu. püsivad väärtushinnangud. prioriteedid, mis ei maksa midagi ultravägivaldne fototurist henry griin sülitab kaamlile näkku :33:38 kõnnin teist sammu eespool nii jääb distantsi mulje, aga tegelt kuulan pealt info põhjal koostan vandenõu öeldu on juba muidugi öeldud, seega olen tegelikult sammu maas teie teadmatus selle suhtes, mida ma teha võin aga tõstab mu jälle varbavõrra ette mu jalad haisevad nõuame huumorit :43:38 hiljuti küsiti minult, mis on mu kinnisideed )lugeda kõik teosed poognas - arvustada nii palju ei viitsi ja liiga suur protsent ei tekitagi üldse mingeid mõtteid )kõigile meeldida - iga homo sapiensi liigi esindaja elu mõte; jutud, et raha ja paljunemine ja tahan ehitada hüperkuubi > totaal pullijunn )vihata reiti, nexust ja usuhulle okei, see viimane on küll pigem nagu küsimus küsimustikust; 'milline neist on õige vastus?' a-vale vastus, b-vale vastus, c-vale vastus, d-vale vastus nõuame huumorit! nõuame universaalseid definitsioone!

15 V12 VANISH :23:58 hei! jah, sina! kas sul on kaaluprobleeme? kas vaatad seda siin ainult selle pärast, et oma kaalu tõttu ei suuda parematele jahimaadele minna? unusta see vanamoodne kõhuvõdistaja, mida teleturus pisikeste elektriimpulsiaparaatidega maha tehakse! meil on vana hea mehaanilisel jõul töötav traditsionaalne võdistusvöö. hirm sööb kilosid! hei, sa oled ju see raudmees, kellest laulis ozzy ise! mis on sinuga juhtunud? su tüdimus tuleneb pidevast kahevahelolekust? vali mitte valida! kas oled omadega purgis? täitsa torus kinni? kui vaevled ühiskonna surutise all, marinaad hakkab juba kipitama või tornaado ei pidanud lepingu punktist kinni, siis vajad meie abistavat kätt! p(l)ekieemaldi [seletus: esimeses proovikirjandis kasutasin üldse rohkelt selliseid võrdlusi, mis isegi poole kohaga konformistid toolil valuliselt nihelema oleks pannud. mis ei tähendanud, et ma oleks end lõpukirjandis täielikult tagasi hoidnud - oli oodata skooriks kas 0 või 90. meestel on muidugi kergem, aga võta näpust - homo sapiens kord on juba selline emas- ja isasloomadega liik, kellel ühes keres mõlemat sorti sugurakke võtta pole. mõnes vetsus on ajalehtede ja kroonikate kuhi. mõned näitavad teatris ja kinos perset, mõned kubet.] punane päev :33:53 tänapäeva ühiskonnas asjadel vahe tegemine... (ohkan ja raputan pead) suhtelisus ei kao (teatrinäide) levib mingi tobe arusaam, et 'karuteene' on see, kui tuleb karu kiviga, ühelt poolt (oleks kaks neidu, tuleks kahelt poolt), lömastab neiu kiviga neiu muutub tuviks karu püüab tuvi liblikavõrku ja lömastab kiviga saab kuulsaks ja purgitäie kuningriiki kauba peale hii hii hii hii (kaks lindu ühe kiviga) karu on ju tugevuse ja muu sellise üldise lihaspotentsi sümbol üleskutse - paluge karud endale appi maatöödele! (hein, künd, uus korsten jne.) nüüd võrrelge traditsioonilist graafikusüsteemi ja väljendeid 'elus lähvad asjad paregu ülesmäge' või '---"--- allamäge' või nojah. eks ole ju kergem alla käia kui üles töötada Wilhelm Saturday surm

16 [seletus: kuigi tähenduse kärbse asemel pea lõhkumise jutust saanud, tähendab karuteene ikkagi seda, et oli palju abi ja edasijõudmine võttis suure sammu. ja mis mõttes allamäge halb on? wilhelm saturday oli mees, kes punasel päeval hingede linna lähedal metsaserval karuga kohtus (seesama karu rääkis ka lömastamistest ja kuningriikidest) ('anthon pagesec')] bonnie-clyde, tango-cash, cash-carry, slit and run :58:38 'mis on tangos kõige tähtsam? et see näeks välja piinlik. ülejäänud lisavidinad õpitakse juba hiljem.' eile vaatasin ühte tango-workshopi. kõik toimus majas, mille puupõrand nagises koshmaarselt. t-kõnni harjutus kõlas nagu hiiglasliku presentkatte lainetamine. ja uksed kiiksuvad-kääksuvad nagu juudi jõulupuu. sellest majast juba märkamatult koduelektroonikat ära ei vinna. tundub, nagu (p)oleks jalgadega vehkimises midagi eestlaslikku. bonnie ja clyde koridorides, mida täielikust pimedusest hoiavad vaid juhuslikud põlema unustet lambid praokil ustega ruumides. bonnie ja clyde, kaenlas samsungi vcr ühel ja keedukann Toshibalt teisel, mõlemil tommigani toru maad riivamas. nad saadavad teineteisele pimedas õhusuudlusi ja valgustavad aeg-ajalt ukseavasid kärisenud valguskoonustega. nad lahkuvad, kääksutades välisust (batman-robin, sisemine ja välimine). nad lahkuvad majast, mis kaebleb iga kord, kui midagi temas puudutatakse. (nip-tuck, charlie mõnglid, bono ja clamydia) elutants, maailmaga tangot. palju rõhku jalgadega vehkimisel. peab jalgu treenima. jooksmine on tähtsam kui löömine. hit and run ei pruugi töötada. sa ei pruugi saada võimalust lüüa. su käte jõud pole oluline, kuni su jalgade nõrkus tõestatud saab. kui sind kätte saadakse, kas siis pole juba liiga hilja end lahti rebima hakata? kui mind kätte saadakse, siis ma kindlasti rebin kildu. ma niikuinii tavaliselt valin jooksmise asemel mingis hämaras kohas istumise, kuniks oht möödas (võib-olla möödas). 'misasja? ta oli seal vä? a me ju vaatasime sealt...' elus kõlab liiga palju sellist filmi äreva koha taustamuusikat. dead bodies, cable thieves, earthquake, human. (franz-ferdinand, adolf bonaparte) kuhu on jäänud latiinoviiulite õrnad jõud? kuhu on jäänud tangoseksteti tundlik soundtrack kõigile neile, kes ei tee vahet, millal on mõtet joosta ja millal mitte? homme lähen polka-workshopile. kontakt-tantsu kursuse ajaks panen üles veebikaamera ja vaatan seda uruguay mägihotellist, peas karhu müts. (james-007) (john doe)

17 (harry trickster) 'st enam ei ole, kui alt vaadata või ära vahetada.' (fight club) :39:34 tagasi originaalsuse juurde. algupärauurijate higised sõrmed on ajalugude sügavates katakombides. uksel oli kiri, et 'surkimine mõttetu', aga otsivat hinge tuleb pärjata, mitte hurjutada okkakroon pole luuletajatele piisav. neile tuleb pekki tordi sisse peita. käsikähmlus ja käsikiimlus on pealtnäha äravahetamiseni sarnased. kes lööb, see armastab. [seletus: uus, parem kui vana. uus, unustatud vana. algupäraotsijad võivad end hulluks üritada jätta meelde kõik tehtu, et midagi uut teha. nt uut luuletust kirjutada. (im)personaalsed jeesused nad kõik niigi. verd ja kurbust nad oskavad oodata, aga pekki tordis mitte. käsikähmlus ja käsikiimlus on pealtnäha äravahetamiseni sarnased, kuni alt vaadata või ära vahetada.] blokeeritud inimesed :18:06 õnneks ei ole tegemist põrgulesbarite paralleeluniversumiga. hirm on spordidroog. lihased pingul (päike peegeldumas taluvõiga määritud nahal, kliterdamas madudena siuglevatel lihasvooreservadel, oooooh sina sire paugulupard, vilespill mondrian), ootame, nüüd, kohe tuleb, nauding... aga tuleb hoopis kuumarabandus piimajärjekorras või nuga makku. või ei tulegi midagi. aga nad ju lubasid... vähemasti ei anna sadomaso-tüübid tühje lubadusi. nad annavad korraks vere maitse kätte ja vere puhul on alati ainult kaks valikut - sa lähed või jääd. mitte mingit interkosmopolaarset sotsvegeteerimist, mida nad tahtmatult eluks nimetavad (elu on suguhaigus. nakatunud isendid paarituvad ja tingitud kasvaja, haiguse tulem, kannab ise sama haigust). kahjuks/õnneks ma ei ela nii kaua, et näha postsotsiaalset inimest. post-msn-set neutraalhallis kottriides equilibriat, kus haiguse eesmärk on haigust mitte tunda. ennetuskuritegevus. tarbeühiskond ('and will you take fries with that, sir?' and the man looks down on his vip massacre secret passage tv port season ticket he has just bought, and, thinking about skinning a democrat polititian like a deer due to his recent lack of compatibility and broadband in the man's personal public jail phone call your god on e-bay duel shit system, he says, 'no.') aga asi võib ka lihtsalt selles olla, et ta ei taha sinuga rääkida. [seletus: tühjad lootused või unistused täidetakse igapäevaeluga. miks surmalähedane kogemus tihtipeale nii palju muudab? no big deal, kui keegi su msn-is blokib.]

18 ultravägivaldne plebeiboi cavendish III kurdab: 2 in :52:52 armastab - ei armasta - on ketaslõikur selleks ju loodud 'reklaamikunst' on minu arvates palju öeldud. olen prof. linnapiga nõus. kunstnik võib ju hea kunstnik olla ja tihti seda ongi vaja, aga võib-olla kindlasti leiame reetlikud kolm tilka verd. 'nishimeedia' on juba ammu rennist väljas. amazonas on alles poisike. kõigele pahnale siin ilmas saab peale lüüa inimese nime, keda sa iialgi näinud pole ja nägema ei hakka ning asi posti panna. 'näe, kurg tõi lapse!' aga pettumus. ja ka kapsapea vahel pole beebit, on hoopis pilt müügiagendist, kellel isegi pildi peal valgussäde hambal tsinng! teeb. + süüdistav sõrm: 'kas sina oled juba iibele mõelnud?' poliitreklaam. ja alles nüüd paned sa tähele, et reklaamilipikut plastiklapse riiete vahelt rebides tõmbasid ära splindi. sa saad tünga ja sellel on su nimi peal. nii prügi sisse- kui väljaveol on su nimi peal. su eksistents pole anonüümne, aga sitapilvedes postkast pole just suurem asi tunnustus. mis kõlbab kõigeks, ei kõlba sellekski. 'nüüd läheb isiklikuks,' tõdeb käivitustross olemas olemine :59:29 Cogito ergo sum. Aga öeldakse ju, et 'käitus mõtlematult'. Kas teda ei old sel hetkel siis olemas? Ja kui olemas olemiseks on vaja vaid mõtlemist, siis kuidas kindel olla, et need mõtted üldse on olemas? Mitte midagi ei ole olemas. Arvamust, et on, pole ka olemas. Selleks, et miski olemas oleks, pole mitte midagi vaja, nagu pole kindlasti mitte midagi vaja, et mingi asi olemas ei oleks. Pole vaja selle asja eksisteerimist kusagil ajas ja ruumis, et miski muu olematu seda tajuda saaks või et talle tunduks, et ta seda tajub, sest tajusid ega teda ei ole olemas. Seega see on unenägu, mida pole olemas. Unenäos ju näeme asju, mida pole olemas. Seda, mida me selles unes näeme, pole olemas, aga me näeme seda. Kui me näeme und, et oleme olemas, et elame oma rutiinset elu siin ilmas, siis tuleneb selle une mitte-eksisteerimisest see, et meie näeme und ja uni ei saa näha meid ja meid ei ole olemas, kuigi me näeme seda und isegi siis, kui kumbagi, ei meid ega und, pole olemas. Tõestada seda kõike muidugi ei saa, sest ka tõestust poleks olemas.

19 ultrajoviaalne kondoom-püha tööriist cavendish III peidus pinna all :44:56 eksistentsialistlik arutelu viib paratamatult diskussioonini asjade üle, mida pole olemas. seega tasuks rääkida tinglikult, primaarhüpotees 'aga kui' nagu atlas kõige all kookus. või kalevipoeg kiki logo all. me ju siiski räägime vaeva nägevast kalevipojast, mitte kiki logost ja tema häbitundest või tunnetest üldse. asjad, mis on allpool ja millest me räägime: kalevipoeg (ja tema töö vabariikluse arengus) naised (ja nende võrdõiguslikkus) mehed söed (ja nende tuleohtlikkus olenemata kogu tuhast) kingipakid surilina jne tegelt on kõik duaalne. isegi triviaalne. pühakud ja tuukrid [seletus: tähtsad asjad - on nad all või peal? kus lõpeb pinnapealsus ja algab rõve põhjamuda? seega - kui tähtsatest asjadest rääkides silinder kokku jookseb ja suus sõnade asemel paha maitse on, siis võib ju ka vait jääda ja oodata. nii teeks mina muidugi. don't try this at home.] pressiteade, 4. jaanuar 1348 keha on patune anatoomia uurimine keelatud haigused pole meie mure, me ei räägi sellest, sest see pole püha meie usk on päästnud rohkem elusid kui väheuuritud meditsiin kuiva-jalaga-läbi-lombi-diskreetsus on Jumala tahe [seletus: mainitud aastaarvu kandis pidutsenud katkuepideemia vallandas kiriku palge helge poole. nende näod, käed ja jalad jäid puhtaks, sest jumal ise ütles neile: 'las patused surevad.' just! nii on! jumal ravib inimesi, mitte meditsiin! Piiblid bioloogiatundi kaasa!] tähtkuju olen kala eks te püüdke ise vastuvoolu nutta

20 ja see on viimane tükk kooki. oleme koos, kui sureb planeet mc-god fries with dip-sauce :23:28 hindudele ja budistidele ei oska ma kuidagi kätt külge panna. pseudokrishnad, kes unistavad differeerumisest, aga pole muud kui the great big white and stupid hetero, võivad oma niisked pilud muude eestlust rüvetavate tüüpide juurde vedada ja nende vanade 'vahitornide' kollektsiooni kiita võms aga kristlusest: kunagi tegid inimesed, kes ei olnudki nii väga kaua aega tagasi puu otsast alla roninud ja sirgelt maa peal kõndima hakanud, suure ja saatusliku vea. on loogiline, et kui midagi ei saa seletada, siis kuidagi seda ikka seletada saab. ''seletamatute asjade pada'' nimetati hiljem delikaatselt ümber, et oleks kiiremini öeldav ''jumalaks'' (ilmselt arenenud väljendist ''ah, see jama, tead küll...'' sellest on muidugi väga kahju. niikuinii oli tegemist mõttetu haltuuraga. jumala hääl puust, nahkadest ja sulgedest valmistet kuju suus ei olnud mitte mõni jumal, vaid hõimujuht, kes enne rahva kohalejõudmist kuju sisse puges. paari tuhande aasta sees praegusest hetkest tagasi juhtus midagi väga veidrat. inimese käe alt hakkasid ilmuma tekstid, mis kinnitasid, et jumal on loonud inimese, mitte vastupidi nagu tegelikult. noist fataalseist päevist peale räägivad inimesed armageddonist, kuid ei tea tegelikult üldse, mis on headus ja mis kurjus. piibel ei räägi wolandi printsiibist, apostelnegatiivsusest ega üldse millestki, mis sisaldaks tõde jumala ja saatana kujude kohta. enam ei saa aga tehtut tagasi võtta. inimene on nõrk ja jääb selliseks koos või ilma absoluuditeooriateta. või piltideta. kõrbes on kaamel väärtuslikum kui naine. ürita SEDA mõista, kahvatu euroopa seksturist! taanis avastati 'playboy' pilapildiskandaal. tuhanded solvunud naised avaldasid tänavatel meelt. jumal võtaks seksapiilsustest leiutajatele :08:13 modell versus fotograaf - milline ebaõiglus. aga kui mõni tuttav vabatahtlikult 'vanni'-seeria (peaaegu et) algatab, ei hakka küll rahakoti tooma, sest pean väärtuslikumaks - lihtsalt öeldes - teda, mitte ennast. ei kunstiprostitutsioonile! originaalitsejad varastavad parimatelt ja kasutavad ära ühiskonna edastuskanalite nõrkusi. ajalukku läheb autori nimi. mina ei varasta. ma näitan, et ka minul on tunded. 'hüperseksuaalsuse all ma ei kannata.'

21 kas siis kannatavad need, kes tahtmatult vastupidisele vihjavaid märkusi teevad? olen harjund suud pidama, aga no võta vaevaks tunnistada... 'seksikas' on väga nõme sõna. isegi selle tähendus erineb sõsarast, mida meeleldi kasutan. kui valisite testis: 0 vastust - te pole sellest isegi kuulnud, olete kristlasest kunstnik ja luuletaja 1-3 vastust - te olete sellest kuulnud räägitavat, aga teid see ei huvita, olete leiutaja 4-8 vastust - teil on küll naine, aga ta on kole 9-17 vastust - teil on vale arusaam seksapiilsusest vastust - duaalne kontseptsioon, keskmine eestlane vastust - huvitavusel ja huvitavuse on vahe, olete kunstnik ja luuletaja vastust - vt. eelmine, olete peaaegu nagu mina 40 vastust - ma täitsin testi ise leiutajatel on ikka raske elu. arvad, et jõudsid just vahva avastuseni, aga siis - upsoih, 'heureka' on juba leiutatud. hesse kui moraalipidur: kaasaja koodeksid :01:00 hedonism ja postseksuaalne nautlus pole midagi keelatut. igaüks võib kirjutada raamatu, mingi teema üle segast peksta. lahe on kirjutada asjast, mis lugejale meeldib ja siis öelda sinna lõppu midagi lugejas süütunnet tekitavat. sisuliselt on igasugune moraalitsemine kuritegevus. vigadest õpitakse. seepärast ongi inimesed valivad (I choose not to choose). nad valivad ärplemise. essees mainitud usa filmimõjutus meie kultuuris on just sellises ärplemises, voodielu kalamehejuttudes juurdunud. suuga kepib tervet linna. meie silmis jäävad head asjad ikkagi headeks. kristlased näidake näpuga (nagu suitsiidile), palju tahate. aga mis me minust ikka nii palju räägime. ega see pole ju minu päevik WTC e. whorehouses in motion :52:31 olen araablane. mu nimi on shared. olen meesprostituut. ma olen väsinud, raskustele alla andnud. <and as you watch me digging my own grave, it's important to know that is where I'm at. I can't afford to stop. maybe that is what I believe. I'll keep on digging, for a thousand years>

22 meelelahutusäris on üks reegel - ära aja meest nurka. litsimajad on nagu salaagendid. inimesel ja ehitisel on seoseid ja on erinevusi. hauakivi on ehitis. vaadake numbritele omandatud tähendust - kogu liikumatu pseudoeksistents kahe numbri vahel. arva, kus ma olen koer jumal sõitis trammis bussi :57:44 'suhkru hind tõuseb!' hüüdis keegi - ja inimesed ostsid suhkrut 'milleenium tuleb!' hüüdis keegi - ja inimesed ostsid arvuteid 'mehed on sead,' nuttis marge - ja naised olid emised estonian dream - ajalehepoisist turvameheks :43:42 miks ma ei tea isegi Eestis toimuvast mitte midagi? miks ma ei loe ajalehti? stereotüüp-eelarvamuslik maailmavaade on õun eedeni aiast. sellise 'eemaltvaatava pilguga' tundub meie riigis kõik väga katki olevat ja issa kirst, et minult paika nõuab panemist. tänase seisuga: institutsioonidevaheline suhtlus - naeruväärne; sõna 'rahvasaadik' tähendus - devalveerunud; community mood - no trust, no credibility, endassetõmbunud tarbiv suremine. korporatiivse surimaskiga falcklane paneb loojanguvalguses kaela punase lipsu. andunud pettumusele, tammub ta - nimetute prioriteetide nimel, koos tuhandete endasuguste, tootmisliinilt tarkonis tulnutega - n.ö. vabariigi kuivanud südamel; kuni viimase päiksekiire valguses silmus kaela ümber kokku tõmbub. ultravägivaldne kagebiitnik mark chapman perekonnapoliitikat seletamas :37:01 kohtukantselei töötaja lämbuks värske õhu käes; eluaeg kaevanduses töötanud hobune jääb välja tulles pimedaks. rakettmürsud maanduvad palestiinas ja võileiba haukav joosep tõdeb ajalehelt pilku võtmata võileiba haugates: sõda on rahu. (samal ajal vägistab püha tuvi laudas maarjat, jeesuslaps nutab ja ainukesed kinni sidumata osad lõunamaa tarkadest on suud.)

23 [seletus: lähis-idas ei tee rahutuvid neitsitele lapsi, vaid kannavad ka vintpüssi tiiva all. ilma sõjata ei saa.] ads by google :28:44 'the art of defloration' pool, hall, bathroom deflo worldwide delivery order now moes pealkiri tundub tuttav? mu alahinnatuim. võib-olla oled isegi lugenud, kahe või ühe pannud. sest see räägib vägivallast, järelikult propageerib. tulenevalt paned bushile viisi. bush räägib rahust. jaa. mina valisingi bushi teiseks ametiajaks. ja mina leiutasin äravoolutorud ka, sa turakas!! party-pasunaga milius :24:37 oli selline vennike, luusis kogu aeg lasteaedade ja algkoolide juures. kes teab, mis ta kõik vaestele ohvritele kokku lubas meelitas neid kunstokse ja koerakakaga, pipart täis kommidega, vett pritsivate lilledega, võlts-läbi-sõrme-naeladega, peerukottide ja millega veel. lastepilastaja

24 op-kunst ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Turjev Oma vaenlast peab tundma, õhkas Turjev, lageraiespetsialist, Druzhbat käima tõmmates, ja sai ennatlikult vabasurma. Mets on vaese mehe kasukas.

25 Siim Kõik teadsid, et Siimul on püromaaniaga tõsiseid probleeme. Aitamine ka ei aidanud. Väljas purskasid kolm tuletõrjeautot vett maja peale, sees istus akvalangistivarustuses Siim keset põlevat tuba ja naeris Nagu hane selga vesi Poison porn Pornofilmi degusteerimine. Rahvusvaheline skandaal. See oli mürgitatud, ütles Woldemar Õhtulehele ads by google 2 autode otsepostimüük bentley, scania, ford seb tervishoiuministeeriumilt naised! astuge vahekorda! kohe! 100 % tõestatud sperma tõstab teie viljakust ads by google 3 pretty punch needle punch ultra punch michael knight tran sport Admit it! You re in a middle-life crisis! Only it s more like middle-sex crisis, Janet persuaded. The answer she got was nothing but the trans-sexual eternity in Roberta s eyes. ilusat surma sulle üks tänavakaupmees oli oma leti päris seina äärde maha seadnud. tema vana soni oli enampakkumisel.

26 [seletus: sõnamäng. 'anthon pagesecis' tähendas 'kerjus' hoopis - 'ilusat surma sulle'. ja inimesed ju pakuvad kerjusele tema mütsi eest raha, nad lihtsalt unustavad mütsi kassasse, kuigi on juba maksnud.] ministri küsimus ministri küsimusele vastuseks pomises allkirju kribav Peron üles vaatamata: Rahvas on kuulus. kosmopoliitse iluduskuninganna beatrice sadistique vaegistellano hukk leia 7 erinevust: Ziggy Stardust Maxwell Demon Omega vahet pole, sest miski ei jää universaalsusest puutumata. kosmopoliitsus on kõiges. mickey mouse i kuldajastu mehaaniline loom, püha puud kandev androgüün Omega Maxwell tuleb seletamata asjaoludel kosmosest. saanud rokkstaariks, hävib ta omaenda kuulsuse läbi. Frida Kahlo Mercury vasakult õlalt hüsteeritseb ristil. nohikud Warner ja Slade lämmatavad massi vastupanu rohke huulepulga ja ekstravagantse silma-makeupiga. see on glam. kõik, mis sätendab, pole gei, vaid külm. ja ei pruugi alati halb olla. camp isn t just a row of tents. (julius caesar) [seletus: 'velvet goldmine', 'the rise and fall of ziggy stardust' ja 'mechanical animals'. lood kuulsuse läbi hävijatest. frida kahlol oli üks maal ahviga õlal, 'holy woodi' voldikul on charles monroe ahviga ja ükskulmuks (nagu kahlol) tinapaber. minu arvates oli seal vähemalt seos selline, sest kahlo elulugu läheks 'holy woodi' temaatikaga isegi kokku.] hat dual combo -TROD otsustab surra ars manga, vita hentai est. ütles reiljan, ja õige ka. et nüüd kõik ilusti ära rääkida, nagu päriselt oli, peaksin alustama sellest, kuidas me kõrvu mart viisitamme ja jüri rattaga ärapanijasse sattusime. - tahad masturbeerida? (coelho) väljamõeldud tegelastel võib suhteliselt raske olla, sõltuvad nad ju kellegi fantaasiast. nagu ei vii kõik teed ühe ööga rooma, nii on ka laiskus omamoodi tõelisus. nagu näha, aitab igavuse vastu poognas sõdimine, mitte seksimine. [seletus: 'Aga pliiatsitega sirgeldasin mitu head tundi, joonistasin kamba otsustussurevaid emotsionaalseid rotte, kes, pead relsil, ootavad vaksalis rongi,

Tallinna Ülikoolis õppivate vahetusüliõpilaste arvamused ja ootused ülikooli suhtes

Tallinna Ülikoolis õppivate vahetusüliõpilaste arvamused ja ootused ülikooli suhtes Tallinna Ülikoolis õppivate vahetusüliõpilaste arvamused ja ootused ülikooli suhtes 3.grupp: Barbara Kärtner, Erki Mändmets, Kerli Suder, Kristiina Tiitus, Mari-Liis Algma, Mihkel Künnapas Sissejuhatus

More information

Sound Art? kunst.ee magazine special section Estonian Quarterly of Art and Visual Culture June 2006 edition

Sound Art? kunst.ee magazine special section Estonian Quarterly of Art and Visual Culture June 2006 edition kunst.ee magazine special section Estonian Quarterly of Art and Visual Culture June 2006 edition Sound Art? Part 1: Historical context with perspectives on sound Part 2: Sound Art at MoKS Part 3: Sound

More information

suures testis uut telefoni! Kitarr vs kitarr: [digi] pani vastamisi uue Guitar Hero ja Rock Bandi 2! Imeväike Asus lauaarvutina Uus on parem

suures testis uut telefoni! Kitarr vs kitarr: [digi] pani vastamisi uue Guitar Hero ja Rock Bandi 2! Imeväike Asus lauaarvutina Uus on parem Tõsine asi Uputa Sonim või veeklaasi Karu ei maga Sven Začek ja uus Nikon D3x Odav!!! Imeväike Asus lauaarvutina Teine katse Uus on parem Creative i kõlarid saavad kiita Kitarr vs kitarr: [digi] pani vastamisi

More information

Byron Katie Töö. Tutvustus

Byron Katie Töö. Tutvustus Byron Katie Töö Tutvustus Keegi teine peale sinu enda ei saa anda sulle vabadust. See väike raamat näitab sulle, kuidas seda teha. Byron Katie Käesolev raamatuke esitleb Byron Katie Töö (The Work) olemust.

More information

EESTI EKSPRESS. Kerttu Rakke: www.ekspress.ee. Laulu- ja tantsupeo lapsed. Igapäevane naps annab energia ja töövõime!

EESTI EKSPRESS. Kerttu Rakke: www.ekspress.ee. Laulu- ja tantsupeo lapsed. Igapäevane naps annab energia ja töövõime! S Õ LT U M AT U NÄ D A L A L E H T Hind 1.30 20.34 kr Laulu- ja tantsupeo lapsed Kerttu Rakke: Igapäevane naps annab energia ja töövõime! Intervjuu Afganistanis haavata saanud Eesti sõduriga 50 Eesti majanduse

More information

Eessõna-anõsseE. Tehke järele ja tehke paremini! (Pigem siis juba paremini ) Toimetus: Mann Lintrop Kristina Treiman Neeme Näripä, vil.

Eessõna-anõsseE. Tehke järele ja tehke paremini! (Pigem siis juba paremini ) Toimetus: Mann Lintrop Kristina Treiman Neeme Näripä, vil. Eessõna-anõsseE "Tühisuste tühisus, ütles Koguja, tühisuste tühisus, kõik on tühine. Mis kasu on inimesel kõigest tema vaevast, millega ta vaeva näeb siin päikese all?" Koguja 1, 2-3 Kui 11. klassi alguses

More information

Roheline islam. Ramadaan Marokos. Peale ramadaani tuleb šawaal... Iga päev on Maa päev! Kus halba näed laita, seal tule ja aita...

Roheline islam. Ramadaan Marokos. Peale ramadaani tuleb šawaal... Iga päev on Maa päev! Kus halba näed laita, seal tule ja aita... EESTI MOSLEMITE KUUKIRI NR 14. september 2010 / RAMADAAN-ŠAWAAL 1431 uued Rubriigid duaanurk arvamuskülg Kus halba näed laita, seal tule ja aita... Peale ramadaani tuleb šawaal... Ramadaan Marokos Iga

More information

Richard Viidalepp rahvaluule koguja ja kolleegina

Richard Viidalepp rahvaluule koguja ja kolleegina Richard Viidalepp rahvaluule koguja ja kolleegina Pille Kippar Suulise ettekande litereering, mõnevõrra kärbitud ja minimaalselt toimetatud. Ettekande pidas Pille Kippar 30. oktoobril 2015 Akadeemilise

More information

Remote Desktop Connection käsiraamat. Brad Hards Urs Wolfer Tõlge eesti keelde: Marek Laane

Remote Desktop Connection käsiraamat. Brad Hards Urs Wolfer Tõlge eesti keelde: Marek Laane Remote Desktop Connection käsiraamat Brad Hards Urs Wolfer Tõlge eesti keelde: Marek Laane 2 Sisukord 1 Sissejuhatus 5 2 Kaugekraani puhvri (Remote Frame Buffer, RFB) protokoll 6 3 Remote Desktop Connection

More information

VÄHIABI SISUKORD. Teavet ja praktilisi nõuandeid haigele ja tema lähedastele Marion Stroud. Tallinn 1999

VÄHIABI SISUKORD. Teavet ja praktilisi nõuandeid haigele ja tema lähedastele Marion Stroud. Tallinn 1999 SISUKORD Eessõna Esimene osa. Algjärk 1. Tavalised küsimused 2. Märgid ja põhjused 3. Kontroll, kontroll 4. Silmitsi diagnoosiga 5. Mured ja nende jagamine 6. Iseendast arusaamine 7. Patsiendid on inimesed

More information

KIILI RIKKUS JA ELOJOUD KEELTE PALJUSUS JA ELUJÕUD

KIILI RIKKUS JA ELOJOUD KEELTE PALJUSUS JA ELUJÕUD KIILI RIKKUS JA ELOJOUD KEELTE PALJUSUS JA ELUJÕUD 2 VÕRO INSTITUUDI TOIMÕNDUSÕQ PUBLICATIONS OF VÕRO INSTITUTE 27 KIILI RIKKUS JA ELOJOUD KEELTE PALJUSUS JA ELUJÕUD DIVERSITY AND VITALITY OF LANGUAGES

More information

Seitse kirja seitsmele kogudusele Efesos

Seitse kirja seitsmele kogudusele Efesos Seitse kirja seitsmele kogudusele Efesos Johannese ilmutus 1:17 20 17 Kui ma teda nägin, langesin ma tema jalge ette nagu surnu. Ning tema pani oma parema käe mu peale ja ütles: "Ära karda! Mina olen Esimene

More information

War song lyrics (incomplete list)

War song lyrics (incomplete list) War song lyrics (incomplete list) Genre: Soul/R&B Performing Artist Title Edwin Starr WAR! War...huh...yeah Absolutely nothing Uh ha haa ha War...huh...yeah Absolutely nothing...say it again y'all War..huh...look

More information

Programme, 24th of October. The Art of Teaching

Programme, 24th of October. The Art of Teaching This time around, Eksperimenta! as an art education research platform will be focusing on one of the most complicated and contraversial topics in creative subjects namely, assessment. On what basis and

More information

Sharemind - the Oracle of secure computing systems. Dan Bogdanov, PhD Sharemind product manager dan@cyber.ee

Sharemind - the Oracle of secure computing systems. Dan Bogdanov, PhD Sharemind product manager dan@cyber.ee Sharemind - the Oracle of secure computing systems Dan Bogdanov, PhD Sharemind product manager dan@cyber.ee About Sharemind Sharemind helps you analyse data you could not access before. Sharemind resolves

More information

VANEMLIKKUS JA LAPSEVANEMAKS KASVAMINE. VANEMATE ROLL JA VASTUTUS. Kadri Järv-Mändoja

VANEMLIKKUS JA LAPSEVANEMAKS KASVAMINE. VANEMATE ROLL JA VASTUTUS. Kadri Järv-Mändoja VANEMLIKKUS JA LAPSEVANEMAKS KASVAMINE. VANEMATE ROLL JA VASTUTUS Kadri Järv-Mändoja Sissejuhatus Lapse sünd ja kasvatamine võib esmapilgul tunduda loomuliku ja iseenesest mõistetava asjana. Üsna levinud

More information

01 - The minister is dead. The minister is dead Did you see it on the TV Did you hear it on the radio And do you care what so ever

01 - The minister is dead. The minister is dead Did you see it on the TV Did you hear it on the radio And do you care what so ever 01 - The minister is dead The minister is dead Did you see it on the TV Did you hear it on the radio And do you care what so ever Did he attack our society Or did he just kill one person Did he just raise

More information

This document is a preview generated by EVS

This document is a preview generated by EVS EESTI STANDARD EVS-ISO/IEC 25020:2015 TARKVARATEHNIKA Tarkvara kvaliteedinõuded ja kvaliteedi hindamine (SQuaRE) Mõõtmise etalonmudel ja juhend Software engineering Software product Quality Requirements

More information

JOE GRUSHECKY - A GOOD LIFE

JOE GRUSHECKY - A GOOD LIFE JOE GRUSHECKY - A GOOD LIFE CODE OF SILENCE There's a code of silence that we don't dare speak There's a wall between us and a river's deep And we keep pretending that there ain't nothing wrong Man, there's

More information

Tallinn Visitor Survey

Tallinn Visitor Survey 1. Ankeedi number (täidetakse Emoris): Tallinn Visitor Survey 2011 2. Are you spending at least one night away from your normal place of residence? küs. 4 3. Which of the following statements best describes

More information

Tööstusliku värvimise spetsialist aastast 1990

Tööstusliku värvimise spetsialist aastast 1990 KES ME OLEME JA MIDA ME EESTISSE UUT TOOME? AINULAADNE VÄRVIMISE TEHNOLOOGIA Moderne ja suure tootlikkusega kõrgtehnoloogiline robotvärvimisliin Suurepärane temperatuuri, niiskuse ja õhupuhtuse kontroll

More information

1001 ELAMUSREISI MIDA ELU JOOKSUL ETTE VÕTTA PEATOIMETAJA HELEN ARNOLD EESSÕNA AUTOR CATHERINE FAIRWEATHER AJAKIRJA HARPER'S BAZAAR REISITOIMETAJA

1001 ELAMUSREISI MIDA ELU JOOKSUL ETTE VÕTTA PEATOIMETAJA HELEN ARNOLD EESSÕNA AUTOR CATHERINE FAIRWEATHER AJAKIRJA HARPER'S BAZAAR REISITOIMETAJA 1001 ELAMUSREISI MIDA ELU JOOKSUL ETTE VÕTTA PEATOIMETAJA HELEN ARNOLD EESSÕNA AUTOR CATHERINE FAIRWEATHER AJAKIRJA HARPER'S BAZAAR REISITOIMETAJA Inglise keelest tõlkinud Andrus Maran, Kaja Riikoja, Kai

More information

AINULT MEIL: GOOGLE NEXUS ONE

AINULT MEIL: GOOGLE NEXUS ONE Uus miniarvuti Meie esimene Windows 7-ga miniarvuti Canon saab kiita G11 meeldib meile väga Katsume Arvot Rahu, ainult rahu. Arvo on klaviatuur Star Trek Juhi mängu mõtte jõul! Suures testis netipoed Valida

More information

Toimetajalt. isa Sakarias Leppik. Mullust aastat jäävad õigeusumaailmas meenutama peamiselt rõõmsad uudised ja sündmused.

Toimetajalt. isa Sakarias Leppik. Mullust aastat jäävad õigeusumaailmas meenutama peamiselt rõõmsad uudised ja sündmused. 9 1 Sisukord 5 Toimetajalt preester Sakarias Leppik 7 Kristuse ülestõusmine, meie lootus! Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus tõlkinud Margus Ott 17 Püha Johannes Kuldsuu tagandamine ja kirjad,

More information

Minu väitekiri käsitleb vastureformatsiooni

Minu väitekiri käsitleb vastureformatsiooni M Ä L E S T U S E D Pagulastudengist Taani arhivaariks VI Vello Helk Rooma vahemäng Minu väitekiri käsitleb vastureformatsiooni kuni 1622. aastani, mil suri selle juhtisik Laurentius Nicolai Norvegus,

More information

Register-based health information systems in the Nordic countries

Register-based health information systems in the Nordic countries Register-based health information systems in the Nordic countries Mika Gissler Research Professor, THL National Institute for Health and Welfare, Helsinki, Finland & Professor, Nordic School of Public

More information

DRAW SOME MORE TOYS FOR THEM TO PLAY WITH

DRAW SOME MORE TOYS FOR THEM TO PLAY WITH BIBLE LESSON 8 1. Genesis 16 Abraham and Sarah were very sad. They didn't have any children! No little boys to run and play with, no little girls to dance and pick flowers with. One day Abraham decided

More information

ESTONIAN: TYPOLOGICAL STUDIES II

ESTONIAN: TYPOLOGICAL STUDIES II TARTU ÜLIKOOLI EESTI KEELE ÕPPETOOLI TOIM ETISED 8 PUBLICATIONS OF THE DEPARTMENT OF ESTONIAN OF THE UNIVERSITY OF TARTU 8 ' V 4 i : ESTONIAN: TYPOLOGICAL STUDIES II edited by Mati Erelt TARTU 1997 ESTONIAN:

More information

JUHTIMINE. Maga hästi pea. igas maailma nurgas

JUHTIMINE. Maga hästi pea. igas maailma nurgas JUHTIMINE märts 2008 nr 2 (51) nr 1 (51) Maga hästi pea igas maailma nurgas Eelistad professionaalset teenindust ja suurepärast teenust: Radisson SAS hotellide 100% külastaja rahulolu garantii tagab selle

More information

TALLINNA TÄHETORN TALLINN OBSERVATORY

TALLINNA TÄHETORN TALLINN OBSERVATORY Tallinna Tehnikaülikooli Füüsikainstituut TALLINNA TÄHETORN TALLINN OBSERVATORY V Number 1 28 Tallinna Tähetorn Tallinn Observatory TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL FÜÜSIKAINSTITUUT TALLINNA TÄHETORN TALLINN

More information

to happen Light one candle This first week of Advent, we begin to prepare our hearts and souls for Jesus by working on different things each day.

to happen Light one candle This first week of Advent, we begin to prepare our hearts and souls for Jesus by working on different things each day. Prayers Around The Advent Wreath That time of year is here again. Advent is the season when we should take time to think about the why of Christmas. It should be a time to look within our hearts to see

More information

Mida tehakse leerikoolis?

Mida tehakse leerikoolis? Pakkumised kehtivad 23.03. - 25.03. Wõro Grillsibulavorstike, kg 39 90 Viinamari Red Globe, kg Serla tualettpaber, 6 rulli/pk (2.82/rull) 16 90 29 90 Järve Selver - Pärnu mnt 238; Tondi Selver - Tammsaare

More information

CRAZY BEAUTIFUL LIFE (Callaghan/ Matkosky)

CRAZY BEAUTIFUL LIFE (Callaghan/ Matkosky) CRAZY BEAUTIFUL LIFE (Callaghan/ Matkosky) Here we are You and me and we got nothing to do It's a perfect day, shining all around us The sky's never been so blue Here we go, walking on sunshine Every step,

More information

1. BODY AND SOUL 2. ATOMIC BOMB 3. GOOD NAME

1. BODY AND SOUL 2. ATOMIC BOMB 3. GOOD NAME 1. BODY AND SOUL When I play my kind of music I m playing for your Body and Soul When I sing my kind of song I m singing for your Body and Soul If you find yourself feeling happy Better come and dance

More information

Put on the Full Armor of God

Put on the Full Armor of God Subject: ARMOR Author: Bob Snook Put on the Full Armor of God ARMOR 7'1m2f Put on the full armor of God (scene: three chairs side-by-side or couch facing audience, end table with phone, candy dish, TV

More information

Pilk Tomi kaljutaidele ja petroglüüfide statistikale*

Pilk Tomi kaljutaidele ja petroglüüfide statistikale* Pilk Tomi kaljutaidele ja petroglüüfide statistikale* Enn Ernits Võtame ette maakaardi ja reisime mõttes Lääne-Siberi lõunaossa Kemerovo oblastisse. Kuznetski Alatau mäestiku läänenõlvalt saab alguse 840

More information

Sugupuu uurijaid on väga

Sugupuu uurijaid on väga 30. jaanuar 2007 (1) Igal asjal on algus Sugupuu uurimisega alustasin rohkem kui veerand sajandit tagasi. Esimene tõsisem katse sugulasi kirja panna toimus kusagil kõrgkooli ajal, kui isapoolsed sugulased

More information

nr 2 (60) kevad 2014 EMSLi ajakiri kodanikuühiskonnast Kingitus kõige nõrgemale Räägime rahast

nr 2 (60) kevad 2014 EMSLi ajakiri kodanikuühiskonnast Kingitus kõige nõrgemale Räägime rahast nr 2 (60) kevad 2014 EMSLi ajakiri kodanikuühiskonnast Kingitus kõige nõrgemale Räägime rahast ARUTLUS ANDRES ARRAK majandusteadlane, Eesti Rahva Muuseumi turundusjuht Raha pärast või mitte? Üks on kindel

More information

HARMONIZATION OF ESTONIAN ACCOUNTING SYSTEM WITH THE EUROPEAN FRAMEWORK. Toomas Haldma Tartu University

HARMONIZATION OF ESTONIAN ACCOUNTING SYSTEM WITH THE EUROPEAN FRAMEWORK. Toomas Haldma Tartu University HARMONIZATION OF ESTONIAN ACCOUNTING SYSTEM WITH THE EUROPEAN FRAMEWORK 1. Introduction Toomas Haldma Tartu University In July 2002 the European Commission has decided to oblige all EU companies listed

More information

Humanistlikud pedagoogilised süsteemid III: Steiner pedagoogika, Steiner-koolid, Waldorf-koolid

Humanistlikud pedagoogilised süsteemid III: Steiner pedagoogika, Steiner-koolid, Waldorf-koolid Humanistlikud pedagoogilised süsteemid III: Steiner pedagoogika, Steiner-koolid, Waldorf-koolid Ene-Silvia Sarv Kursus Kasvatusteadus ja kasvatusfilosoofia Kasvatusteaduste Instituut 2009 Steiner- e Waldorfkool

More information

Before Midnight. Celine crawls out of bed and heads across the room toward her bag. Celine picks up.

Before Midnight. Celine crawls out of bed and heads across the room toward her bag. Celine picks up. Before Midnight Celine crawls out of bed and heads across the room toward her bag. Celine picks up. Hi sweetie - are you okay? Are you in London? Oh! Oh, already? (listens) Oh, no, we found it. Uh, we'll

More information

I m not going anywhere so I hope you re cool with that. Romans 5: 1-11 Rev. Megan Cochran Lake View Presbyterian Church May 10, 2015

I m not going anywhere so I hope you re cool with that. Romans 5: 1-11 Rev. Megan Cochran Lake View Presbyterian Church May 10, 2015 I m not going anywhere so I hope you re cool with that. Romans 5: 1-11 Rev. Megan Cochran Lake View Presbyterian Church May 10, 2015 So, I hope I don t ruin any of my feminist street cred by saying this,

More information

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti õppekava. Märt Koik MINU ELU KUNSTIS. Praktiline lõputöö

TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti õppekava. Märt Koik MINU ELU KUNSTIS. Praktiline lõputöö TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti õppekava Märt Koik MINU ELU KUNSTIS Praktiline lõputöö Lõputöö juhendaja: TaagoTubin, MA Kaitsmisele lubatud... Viljandi 2015

More information

PRE-TOURNAMENT INTERVIEW TRANSCRIPT: BERNHARD LANGER Thursday, October 9, 2014

PRE-TOURNAMENT INTERVIEW TRANSCRIPT: BERNHARD LANGER Thursday, October 9, 2014 PRE-TOURNAMENT INTERVIEW TRANSCRIPT: BERNHARD LANGER Thursday, October 9, 2014 PHIL STAMBAUGH: We welcome Bernhard Langer into the interview room here at the SAS Championship. Bernhard, making your first

More information

helikopterite ostmise vastu, et vältida raha kaotsiminekut haldussuutmatuse tõttu; selline vangerdus tekitas pahameelt küll Leedu ajakirjanduses, aga

helikopterite ostmise vastu, et vältida raha kaotsiminekut haldussuutmatuse tõttu; selline vangerdus tekitas pahameelt küll Leedu ajakirjanduses, aga Kümme aastat Euroopa Kontrollikoja liikmena on õpetanud paremini nägema Euroopa Liidu eelarvega seotud riske. Sellepärast on siin loos vähe juttu uue, 2014 2020 ühtekuuluvuspoliitika positiivsetest külgedest

More information

Timothy Club (P1-3) Year 2

Timothy Club (P1-3) Year 2 Date: 5&6 September 2015 Lesson 1: Holy Spirit is God Small Group Leader s Guide Theme: Holy Spirit Memory Verse: But the Father will send the Friend in my name to help you. The Friend is the Holy Spirit.

More information

TOOLKIT 1 HOW TO ACHIEVE YOUR PERSONAL GOALS

TOOLKIT 1 HOW TO ACHIEVE YOUR PERSONAL GOALS TOOLKIT 1 HOW TO ACHIEVE YOUR PERSONAL GOALS Achieve your hopes and aspirations. Learn from high performing people. Get real focus and direction in your life. This is a very personal toolkit it s about

More information

The Fruit of the Spirit is Love

The Fruit of the Spirit is Love The Fruit of the Spirit is Love Pre-Session Warm Up (Galatians 5:22-23) Today we are going to learn more about the fruit of the Spirit called, Love. What do you think of when you hear the word love? A

More information

M I N A O L I N S I I N 1

M I N A O L I N S I I N 1 MINA OLIN SIIN 1 SASS HENNO Mina olin siin 1 ESIMENE AREST Toimetaja: Andres Aule Keeletoimetaja: Maris Makko Illustratsioonid: Jüri Saks Kujundaja: Villu Koskaru Sass Henno ja Eesti Päevaleht ISBN 9985-9565-2-4

More information

SAFE ENVIRONMENT LESSON PLAN

SAFE ENVIRONMENT LESSON PLAN SAFE ENVIRONMENT LESSON PLAN Grade: First Grade All portions of this lesson plan can be completed in one session. OBJECTIVES The First Grade student will 1. Illustrate 3 ways that their bodies are good

More information

BBC LEARNING ENGLISH 6 Minute English Asking the right questions

BBC LEARNING ENGLISH 6 Minute English Asking the right questions BBC LEARNING ENGLISH 6 Minute English Asking the right questions NB: This is not a word-for-word transcript Hello and welcome to 6 Minute English. I'm and I'm. Now, I'm a big fan of chat shows, as you

More information

Vene ombudsman Eestis: Õigusest saada haridust emakeeles - Prof. Rannut i eksiarvamuse näite põhjal. Autor: Sergei Seredenko (Vene ombudsman)

Vene ombudsman Eestis: Õigusest saada haridust emakeeles - Prof. Rannut i eksiarvamuse näite põhjal. Autor: Sergei Seredenko (Vene ombudsman) : Vene ombudsman Eestis: Õigusest saada haridust emakeeles - Prof. Rannut i eksiarvamuse näite põhjal : ( ) Autor: Sergei Seredenko (Vene ombudsman) / Tallinn 2011 / Sisukord :... 1 Vene ombudsman Eestis:

More information

Pre-school teacher education and research in Tallinn University. Marika Veisson,Tallinn University Eurochild 30.09.2010

Pre-school teacher education and research in Tallinn University. Marika Veisson,Tallinn University Eurochild 30.09.2010 Pre-school teacher education and research in Tallinn University Marika Veisson,Tallinn University Eurochild 30.09.2010 Teacher education On 1 September 1967 Tallinn Pedagogical Institute opened the speciality

More information

Luts - nii kaua kui ma mäletan

Luts - nii kaua kui ma mäletan Eesti Draamateatri ajaleht nr 6, september 2011 100 aastat tagasi, 5. novembril 1912 jõudis Tartus Postimehe raamatukaupluses müügile Kevade esimene osa. 11. novembril 2012 esietendub Eesti Draamateatris

More information

God: Hey, devil boy, take a look at my son, Job. Have you ever seen such an honest and good man?

God: Hey, devil boy, take a look at my son, Job. Have you ever seen such an honest and good man? The Story of Job (A Play) I have found that turning Bible stories into scripts helps children better understand the stories. In preparation for studying Job, I prepared an extremely shortened version of

More information

SHORT COURSE GCSE RELIGIOUS EDUCATION. BELIEVING IN GOD Revision Booklet

SHORT COURSE GCSE RELIGIOUS EDUCATION. BELIEVING IN GOD Revision Booklet SHORT COURSE GCSE RELIGIOUS EDUCATION BELIEVING IN GOD Revision Booklet GCSE RELIGIOUS EDUCATION BELIEVING IN GOD CHECK LIST WHAT YOU SHOULD KNOW Different arguments for and against the belief in God.

More information

in: (R) Luke 18: 31 33

in: (R) Luke 18: 31 33 Relentless Jesus resolutely set out for Jerusalem [12.23.12] [I came across] the most amazing Christmas passage ~ I think you are going to love it! (R) Luke 9: 51 or p. 791 in pew Bible as His time drew

More information

Intervjuu. Hannes Sarvega. kriips Merlin Lõiv Rasmus Miller. Janis Kokk Urmas Nimetu Nirti

Intervjuu. Hannes Sarvega. kriips Merlin Lõiv Rasmus Miller. Janis Kokk Urmas Nimetu Nirti kirjandusajakiri nr. 9 / veebruar 2007 kriips Merlin Lõiv Rasmus Miller Janis Kokk Urmas Nimetu Nirti Intervjuu Hannes Sarvega Paavo Piik fs-st Karin Kiisk Miibist Brita Melts Carolina Pihelgast VÄRSKE

More information

Sisukord. Sissejuhatus: keelelised valikud 7

Sisukord. Sissejuhatus: keelelised valikud 7 Sisukord Sissejuhatus: keelelised valikud 7 1. Keel suhtlemise ja tunnetuse vahendina 8 1.1. Rollid ja stsenaariumid 9 1.2. Viisakus 13 1.3. Viisakus ja sõbralik toon 14 1.4. Viisakusvormelid 15 1.5. Register

More information

CD Our Own Way Lyrics

CD Our Own Way Lyrics CD Our Own Way Lyrics Beverly Granoff 2012 1. All The Things We See 2. Remember the Rules 3. You and Me 4. This Too Shall Pass 5. My Best Try 6. Our Own Way 7. A Little Help From You 8. My La La Melody

More information

GRAMMATIKA ORDA KUUL SISUKORD

GRAMMATIKA ORDA KUUL SISUKORD 58 GRAMMATKA SSUKORD Lk. ARTKKEL Umbmäärane artikkel A/AN 60 Määrav artikkel THE 60 ASESÕNA sikulised asesõ 62 Ostavad asesõ 62 SOME, ANY ja NO ning nende livormid 62 MANY ja MUCH; FEW ja LTTLE 64 NMSÕNA

More information

THEME: God wants us to walk as children of light.

THEME: God wants us to walk as children of light. Devotion NT330 CHILDREN S DEVOTIONS FOR THE WEEK OF: LESSON TITLE: Children of Light THEME: God wants us to walk as children of light. SCRIPTURE: Ephesians 5:1-18 Dear Parents Welcome to Bible Time for

More information

Meet the kids from Harbour Road

Meet the kids from Harbour Road 1 Meet the kids from Harbour Road Scene 1 Paul/ Hi! Welcome to Harbour Road. I'm Sarah. I live here at Number 6. Look, there's Paul! Hey Paul! Hello, I'm Paul. I live at Number 9. Hi Sarah! Look, there's

More information

Page 1 of 5 THE PHILADELPHIA AL/ALICE, MARK/MARY, WAITER/WAITRESS

Page 1 of 5 THE PHILADELPHIA AL/ALICE, MARK/MARY, WAITER/WAITRESS Page 1 of 5 THE PHILADELPHIA AL/ALICE, MARK/MARY, WAITER/WAITRESS SETTING A bar/restaurant. A table, red-checkered cloth. two chairs, and a specialss board MARK/MARY: Al / Alice AL/ALICE: What's going

More information

*WHAT GOD KNOWS ABOUT YOU Part 1 Getting to Know God

*WHAT GOD KNOWS ABOUT YOU Part 1 Getting to Know God *WHAT GOD KNOWS ABOUT YOU Part 1 Getting to Know God *ILL When we have a distorted view of a situation or a person, it influences our actions and attitudes. There was a time when people believed the earth

More information

Positive Solutions for Families: Making It Happen! Role Play Cards

Positive Solutions for Families: Making It Happen! Role Play Cards Cards Directions: Print the role play cards before the session begins. Make 2 copies of each role play. Give the role play cards to the volunteer actors. Give role play volunteers a few minutes to read

More information

Mud in your eye. They don t pay pastors enough so I decided to open my own business.

Mud in your eye. They don t pay pastors enough so I decided to open my own business. Mud in your eye They don t pay pastors enough so I decided to open my own business. Anyone want some snake oil? No takers? Anyone want to buy some genuine Arizona dirt? When you listened to the story that

More information

MINIMUM WAGE IN ESTONIA WHEN JOINING THE EUROPEAN UNION. Marit Hinnosaar Bank of Estonia

MINIMUM WAGE IN ESTONIA WHEN JOINING THE EUROPEAN UNION. Marit Hinnosaar Bank of Estonia MINIMUM WAGE IN ESTONIA WHEN JOINING THE EUROPEAN UNION Marit Hinnosaar Bank of Estonia Introduction In Estonia the minimum wage, which was set in the beginning of transition period at a similar proportion

More information

Uued tuuled raamatupoodides Selle-aastane suvi oli ilma poolest

Uued tuuled raamatupoodides Selle-aastane suvi oli ilma poolest Söödav ja tervisele kasulik Mall Värva on oma taskuformaadis raamatusse Meie ravimtaimed. Teejuht 312 Eestis kasvava ravimtaime juurde kogunud 207 looduslikult ja 105 aias kasvavat taime. Lisaks praegu

More information

Genesis 1:1 In the beginning God made the heavens and the earth.

Genesis 1:1 In the beginning God made the heavens and the earth. Creator Lesson 1 4k and 5k Divine Attribute God is Creator Dios es Creador Heart Response Praise Him Alabadle Memory Verse Genesis 1:1 In the beginning God made the heavens and the earth. Génesis 1:1 En

More information

Hitman Interview. Written By. Felix Hockey

Hitman Interview. Written By. Felix Hockey Hitman Interview Written By Felix Hockey Copyright (c) 2012 This screenplay may not be used or reproduced without the express written permission of the author Waylander37@hotmail.co.uk 1 INT. BEDROOM -

More information

Key Exchange #1. Okay, Philip, let s just drop it. Exchanging keys isn t really the issue anyway.

Key Exchange #1. Okay, Philip, let s just drop it. Exchanging keys isn t really the issue anyway. 1 Key Exchange #1 So great. So we get keys made for each other s apartments. So then you know what happens? I ll tell you what happens. Maybe one night I m at a party, a bar, whatever, and I met a girl,

More information

Free Report. My Top 10 Tips to Betting Like a Pro With Zero Risk

Free Report. My Top 10 Tips to Betting Like a Pro With Zero Risk Free Report My Top 10 Tips to Betting Like a Pro With Zero Risk Legal Disclaimer: EVERY EFFORT HAS BEEN MADE TO ACCURATELY REPRESENT THIS PRODUCT AND IT'S POTENTIAL. EVEN THOUGH THIS INDUSTRY IS ONE OF

More information

Whiskey Stills & Sleeping Pills

Whiskey Stills & Sleeping Pills I ve Been Around the World Whiskey Stills & Sleeping Pills Lyrics Darling you still come to me so late your eyes are tired, your words are filled with hate come on now, dear, be still and rest your head

More information

Little bird. Little bird I want to sing a song for you Cause you were a witness of a love so true. We were sitting there looking at you

Little bird. Little bird I want to sing a song for you Cause you were a witness of a love so true. We were sitting there looking at you Little bird Little bird I want to sing a song for you cause you were a witness of a love so new You were sitting there singing your happy tune We were sitting there looking at you Let me ask you something,

More information

ANSAMBLILE ARS APTA MUUSIKAVIDEO LOOMINE

ANSAMBLILE ARS APTA MUUSIKAVIDEO LOOMINE TARTU ÜLIKOOLI VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA Etenduskunstide osakond Teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava Etenduskunstide multimeedia spetsialisti eriala Maritta Anton ANSAMBLILE ARS APTA MUUSIKAVIDEO

More information

A Play by Irwin Garcia CHARACTERS

A Play by Irwin Garcia CHARACTERS A Play by Irwin Garcia CHARACTERS Seventeen, an introverted person that doesn t really go out much. His tone of voice is clear and not as dead sounding as you would expect from an introvert. Seventeen,

More information

NO LONGER THE FIRST 2010 Josh Danz

NO LONGER THE FIRST 2010 Josh Danz NO LONGER THE FIRST 2010 Josh Danz Free performance of this play for high school and college level competitive forensics is permitted. All other rights reserved. The Intriguing Interp Series is published

More information

How to Share the Plan of Salvation

How to Share the Plan of Salvation How to Share the Plan of Salvation You can use the following method to share the Gospel with a person of any age. You will also notice that the following is so simple that even a child can understand it.

More information

GREAT EXPECTATIONS. Pip: Estella, why do you encourage someone like Drummle? You know he is a bad man.

GREAT EXPECTATIONS. Pip: Estella, why do you encourage someone like Drummle? You know he is a bad man. GREAT EXPECTATIONS Chapter 12 Scene 1 (Estella s house) Pip: Estella, why do you encourage someone like Drummle? You know he is a bad man. Estella: Don t be stupid, Pip. Pip: But he isn t worth it! (He

More information

THEME: Jesus knows all about us and He loves us.

THEME: Jesus knows all about us and He loves us. Devotion NT224 CHILDREN S DEVOTIONS FOR THE WEEK OF: LESSON TITLE: The Woman at the Well THEME: Jesus knows all about us and He loves us. SCRIPTURE: John 4:1-42 Dear Parents Welcome to Bible Time for Kids!

More information

Soome keelest tõlkinud JAN KAUS

Soome keelest tõlkinud JAN KAUS Soome keelest tõlkinud JAN KAUS 1 Tõlkija tänab abi eest Piret Salurit, Ivo Juurveed ja Jaakko Hallast Originaali tiitel: Sofi Oksanen Kun kyyhkyset katosivat 2012 Toimetanud Piret Pääsuke Copyright Sofi

More information

LEGENDS OF GOLF INTERVIEW: LEE TREVINO, JACK NICKLAUS AND GARY PLAYER. Q. Okay. Let's get started. Do you want to ask the three Legends a question?

LEGENDS OF GOLF INTERVIEW: LEE TREVINO, JACK NICKLAUS AND GARY PLAYER. Q. Okay. Let's get started. Do you want to ask the three Legends a question? LEGENDS OF GOLF INTERVIEW: LEE TREVINO, JACK NICKLAUS AND GARY PLAYER May 7, 2016 Q. Okay. Let's get started. Do you want to ask the three Legends a question? Q. Same question for all three of you. Much

More information

Genetic Algorithms in Test Pattern Generation

Genetic Algorithms in Test Pattern Generation Genetic Algorithms in Test Pattern Generation A Master Thesis Submitted to the Computer Engineering Department In fulfilment of the requirements for the Degree of Master of Science of Computer engineering

More information

Encounter Jesus. Nicodemas at Night Woman at Well Man Born Blind Rich Young Ruler Martha Zacchaeus Cleopas

Encounter Jesus. Nicodemas at Night Woman at Well Man Born Blind Rich Young Ruler Martha Zacchaeus Cleopas Encounter Jesus Nicodemas at Night Woman at Well Man Born Blind Rich Young Ruler Martha Zacchaeus Cleopas Nicodemas at Night Woman at Well Man Born Blind Rich Young Ruler Martha Zacchaeus Cleopas What

More information

ENGELSKA NIVÅTEST (1) Medel Sid 1(7)

ENGELSKA NIVÅTEST (1) Medel Sid 1(7) Medel Sid 1(7) Namn: Poäng: Nivå : Adress: Tel: Complete each sentence with one item from those given below. Use each item once only. Note: Each question has One mark. You must have all words in the correct

More information

A is for Adam; God made him from dust. Although some scientists don t think it was so, It was God who was there, and He ought to know.

A is for Adam; God made him from dust. Although some scientists don t think it was so, It was God who was there, and He ought to know. A is for Adam; God made him from dust. He wasn t a monkey, he looked just like us. Although some scientists don t think it was so, It was God who was there, and He ought to know. B is for Bible, a book

More information

Proverbs 3:5, Trust in the Lord with all your heart, and lean not on your own understanding.

Proverbs 3:5, Trust in the Lord with all your heart, and lean not on your own understanding. LESSON 1 AT A GLANCE Power Phrase I can choose to put God first! Memory Verse Proverbs 3:5, Trust in the Lord with all your heart, and lean not on your own understanding. Supporting Doctrines For supporting

More information

EESTI STANDARD EVS-ISO/IEC 18028-2:2007

EESTI STANDARD EVS-ISO/IEC 18028-2:2007 EESTI STANDARD EVS-ISO/IEC 18028-2:2007 INFOTEHNOLOOGIA Turbemeetodid Infotehnoloogiavõrkude turve Osa 2: Võrguturbe arhitektuur Information technology Security techniques IT network security Part 2: Network

More information

I was in Chicago a couple of weeks ago for a course at McCormick. Minnesota to meet me. I d been to the Windy City only once before, but on that

I was in Chicago a couple of weeks ago for a course at McCormick. Minnesota to meet me. I d been to the Windy City only once before, but on that SERMON: The Stuff of Salvation TEXT: Mark 10:17-31 I was in Chicago a couple of weeks ago for a course at McCormick Seminary and then a couple days of fun with my two sisters who came down from Minnesota

More information

TÜRGI 85 - EESTI 90 SÕPRUS LÄBI AEGADE TURKEY 85 - ESTONIA 90 FRIENDSHIP THROUGH TIME

TÜRGI 85 - EESTI 90 SÕPRUS LÄBI AEGADE TURKEY 85 - ESTONIA 90 FRIENDSHIP THROUGH TIME TÜRGI 85 - EESTI 90 SÕPRUS LÄBI AEGADE TURKEY 85 - ESTONIA 90 FRIENDSHIP THROUGH TIME SISUKORD CONTENTS Türgi Vabariigi suursaadiku eessõna 3 Introduction by Ambassador of Turkey Kronoloogia 5 Timeline

More information

GRAMMAR 1: TENSE REVIEW

GRAMMAR 1: TENSE REVIEW University of the Aegean School of Sciences Department: SAFM Course: English Group: 3 Instructor: E. Landrou GRAMMAR 1: TENSE REVIEW A. Complete the following sentences with the correct form of the verbs

More information

A Child s Spiritual Journey

A Child s Spiritual Journey Waterloo Road Baptist Church A Child s Spiritual Journey Seeking Jesus As Their Personal Savior Our Spiritual Journey God has entrusted parents and our ministry with the incredible job of laying the foundation

More information

LESSON TITLE: Jesus Visits Mary and Martha THEME: Jesus wants us to spend time with \ Him. SCRIPTURE: Luke 10:38-42

LESSON TITLE: Jesus Visits Mary and Martha THEME: Jesus wants us to spend time with \ Him. SCRIPTURE: Luke 10:38-42 Devotion NT249 CHILDREN S DEVOTIONS FOR THE WEEK OF: LESSON TITLE: Jesus Visits Mary and Martha THEME: Jesus wants us to spend time with \ Him. SCRIPTURE: Luke 10:38-42 Dear Parents Welcome to Bible Time

More information

Abraham and Isaac. July 4-5, God wants our obedience. Genesis 22; Jeremiah 29:11

Abraham and Isaac. July 4-5, God wants our obedience. Genesis 22; Jeremiah 29:11 rd 3 5 July 4-5, 2015 Genesis 22; Jeremiah 29:11 Connect Time (20 minutes): Five minutes after the service begins, split kids into groups and begin their activity. Large Group (30 minutes): Begin 20 minutes

More information

CONTEXTUAL FACTORS AND MOTIVATORS OF THE ACCOUNTING DEVELOPMENTS IN ESTONIAN LOCAL GOVERNMENTS 1. Toomas Haldma, Helje Jõgi University of Tartu

CONTEXTUAL FACTORS AND MOTIVATORS OF THE ACCOUNTING DEVELOPMENTS IN ESTONIAN LOCAL GOVERNMENTS 1. Toomas Haldma, Helje Jõgi University of Tartu CONTEXTUAL FACTORS AND MOTIVATORS OF THE ACCOUNTING DEVELOPMENTS IN ESTONIAN LOCAL GOVERNMENTS 1 1. Introduction Toomas Haldma, Helje Jõgi University of Tartu By the end of the last century the initiatives

More information

This document is a preview generated by EVS

This document is a preview generated by EVS EESTI STANDARD EVS-EN ISO 4014:2001 Kuuskantpeapoldid. Tooteklassid A ja B Hexagon head bolts - Product grades A and B EESTI STANDARDIKESKUS EESTI STANDARDI EESSÕNA NATIONAL FOREWORD Käesolev Eesti standard

More information

ANNIE Why is it so dark in here? What's going on? Nick, what are you doing? The sun is shining outside.

ANNIE Why is it so dark in here? What's going on? Nick, what are you doing? The sun is shining outside. Episode 9 Narrative To be or not to be, that is the question. Whe..., oh no! Why is it so dark in here? What's going on? Nick, what are you doing? The sun is shining outside. Oh, hi, Annie. What are you

More information

English as a Second Language Podcast www.eslpod.com. ESL Podcast 292 Business Insurance

English as a Second Language Podcast www.eslpod.com. ESL Podcast 292 Business Insurance GLOSSARY to lose control of (something) to no longer be in control of something; to not be able to influence how something moves or happens * When I was driving home last night, I thought I was going to

More information