ПОСТ-РЕЛІЗ. Організатор виставок ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок».

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Size: px
Start display at page:

Download "ПОСТ-РЕЛІЗ. Організатор виставок ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок»."

Transcription

1 ПОСТ-РЕЛІЗ У період з 11 по 13 лютого у столичному ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбулися найбільші галузеві міжнародні сільськогосподарські виставки: «Зернові технології 2015» виставка інноваційних рішень у виробництві, зберіганні, переробці та логістиці зернових та олійних культур, «Agro Animal Show 2015» виставка ефективного тваринництва та птахівництва, та «Фрукти. Овочі. Логістика 2015» виставка високотехнологічного овочівництва, промислового садівництва та виноградарства. Організатор виставок ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок». За підтримки: Міністерства аграрної політики та продовольства України; Німецької асоціації виробників сільськогосподарської техніки VDMA; Французької національної агенції з підтримки французької економіки Business France, компанії IFWexpo Heidelberg GmbH (Німеччина); ВГО «Українська аграрна конфедерація»; Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та інших профільних асоціацій. В церемонії офіційного відкриття виставок взяли участь такі високоповажні гості: Владислава Валеріївна Рутицька - заступник Міністра аграрної політики та продовольства України; Його Високоповажність пан Кейс Ян Рене Кломпенхаувер Надзвичайний i Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні; Його Високоповажність пан Саймон Сміт - Надзвичайний i Повноважний Посол Великої Британії в Україні; пан Фредерик де Туше Перший Радник Надзвичайного i Повноважного Посла Франції в Україні; пані Каріна Мюлін - Консул Посольства Данії в Україні; пан д-р Ансгар Ашфальк керівник відділу з питань продовольства, сільського господарства, захисту прав споживачів та охорони навколишнього середовища при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні; Олег Петрович Коваль - генеральний директор компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок». У своїй вітальній промові заступник Міністра аграрної політики та продовольства України пані Рутицька зазначила, що у нинішніх надскладних умовах аграрна галузь, як ніяка інша, демонструє відчутне економічне зростання, забезпечує валютні надходження та збільшує обсяги виробництва аграрної продукції. Вона також констатувала, що значну роль у цих процесах відіграють дані агропромислові виставки, які сприяють ознайомленню фахівців з досвідом успішного господарювання, широкому впровадженню досягнень науково-технічного прогресу в сільськогосподарське виробництво. Після церемонії офіційного відкриття перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Васильович Краснопольський провів пресконференцію, на якій зазначив, що аграрна галузь є локомотивом української економіки: «З точки зору добробуту нашої країни, у сенсі забезпечення продовольчої безпеки, сьогодні багато що залежить від нашої спільної роботи - міністерства та усіх учасників аграрної галузі».

2 Пан Краснопольский розповів про деякі законодавчі ініціативи, які розробляє міністерство з метою дерегуляції аграрної галузі. Однак, для ефективного впровадження дерегуляції потрібна активна взаємодія із громадським сектором та бізнесом: «Ми готові віддавати повноваження, що сьогодні належать до компетенції Міністерства аграрної політики та продовольства, але натомість ми маємо налагодити контроль з боку громадських асоціацій, організацій, об єднань, які представляють конкретну галузь», - зазначив Я.В. Краснопольський. Окремо, перший заступник Міністра зупинився на питанні розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. «Європейські донори дають нам чіткий сигнал: «ми хочемо розвивати малий та середній бізнес». З цієї точки зору Україна має продемонструвати повну готовність законодавства. Під час переговорів з німецькими інвесторами було заявлено, що вони готові надати 400 мільйонів євро прямих інвестицій для малих та середніх сільгоспвиробників. Тобто з нами готові працювати, аби ми тільки показали свою ефективність і нас підтримають фінансово» - зазначив пан Краснопольський. Прес-конференія викликала велику зацікавленість у представників ЗМІ. В роботі виставок взяли участь 470 компаній з 20 країн світу: Австрії, Великої Британії, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Кореї, Литви, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Сербії, США, Туреччини, Угорщини, України, Фінляндії, Франції та Чехії. Приємно зауважити, що традиційно масштабною була міжнародна складова заходу. У виставці взяли участь 108 зарубіжних компаній, що становить близько 25 % від загальної кількості її учасників. Провідні аграрні країни світу, такі як Німеччина, Франція, Нідерланди, Данія та Велика Британія були представлені національними експозиціями. Під час роботи Голландської експозиції на виставці Agro Animal Show 2015 компанія СRV підписала угоду про співпрацю з компаніями Діфко та Волинською фондовою компанією. Відтепер генетичні матеріали голландської голштино-фризької молочної породи буде представлений і в Україні. CRV є світовим лідером у виробництві сперми ВРХ. CRV спеціалізується на високій витривалості і високому вмісті жиру і протеїну у ВРХ. Ці якості дозволять підвищити конкурентоспроможність молочної галузі України. Висока витривалість тварин означатиме більшу кількість лактацій, а з цим і більшу загальну кількість надоєного молока.

3 Виставки відвідали понад відвідувачів, серед яких переважну частину склали керівники та фахівці вищої ланки сільськогосподарських підприємств України. Географія відвідувачів була різноманітною, як ніколи. Ознайомитись з новими технологіями та інноваціями в АПК приїхали гості з України та 27 іноземних держав: Білорусі, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Естонії, Німеччини, Грузії, Ізраїлю, Індії, Італії, Канади, Китаю, Молдови, Нігерії, Нідерландів, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, США, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану, Фінляндії, Франції, Швейцарії та Японії. Виставка «Зернові технології» була представлена великою кількістю відомих іноземних та вітчизняних компаній: Агроскоп, Амако, Арсенал, Астра, Бондіолі і Павезі, Велес Агро, Деметра, Доу Агросайєнс, Завод Алеко, ЗЕО, Завод Кобзаренка, КМЗ, Монсанто, Ріля Україна та іншими, які презентували свої останні розробки. Фахівці зернового господарства мали унікальну нагоду ознайомитись з новітньою сільськогосподарською технікою та обладнанням, технологіями для виробництва зернової продукції, обладнанням для зберігання та переробки зернових і олійних культур, виробництва комбікормів, для елеваторів і хлібоприймальних пунктів, борошномельної, круп'яної промисловості, насіннєвим матеріалом, засобами захисту рослин, лабораторним та ваговимірювальним обладнанням. Величезну кількість новітніх розробок для ведення ефективного господарювання в галузі тваринництва та птахівництва було представлено на виставці «Agro Animal Show», учасники якої експонували останні моделі техніки та обладнання, корми, ветеринарні препарати, засоби діагностики, генетичний матеріал, технології гноєвидалення та утилізації відходів, техніку та обладнання для утримання та годування тварин, новітні науково технічні розробки, представлені профільними інститутами. Всі ці доробки демонструвались компаніями-лідерами галузі: Bauer, Big Dutchman, De Laval, Hog Slat, Gea Farm Technologies, I-Tek, Schauer, БНС Груп, Бреннтаг Україна, Вудгофф, Полнет Україна, Прогресивні аграрні технології, Шауманн Агрі УА та інші. Учасники виставки «Фрукти. Овочі. Логістика» представили до уваги відвідувачів комплексні рішення для успішного початку нового аграрного сезону: різномаїття нових колекцій сортів та гібридів овочевих, ягідних та плодових культур а також сільськогосподарську техніку, обладнання для крапельного зрошення, фертигації, транспортування, зберігання та пакування продукції. Серед учасників: Агропак, Араміс (ТМ Професійне насіння), Брусвяна, БТУ-Центр, Голланд Плант, Евкаліпт Р, Євротрубпласт, ЄФТ ПЛЮС, Толсма, Українська овочева компанія та інші.

4 Як важливий засіб розвитку зовнішньоекономічних зв'язків на виставках було проведено ряд міжнародних семінарів. Особливою увагою відвідувачів користувались: - міжнародний семінар: «Рентабельна молочна ферма: все починається з генетики», під час якого вітчизняні та міжнародні експерти представили напрями племінної роботи основних комерційних порід великої рогатої худоби в світі, особливості їх годування та підтримки здоров я, і про всі елементи, які необхідні для того, щоб імпортовані тварини високої генетичної цінності змогли розкрити свій потенціал найкращим чином; - День Франції в Україні об єднав низку семінарів і конференцій за участі французьких та українських фахівців аграрної галузі. Головними темами цьогорічної програми заходу стали актуальні для українського аграрного сектору питання щодо перспективних напрямів розвитку: Французькі ноу-хау у птахівництві Інвестування у насіння це рентабельно. Насіння кукурудзи та продукція птахівництва: від поля до столу головне якість Чи є розмір агрокомпанії визначальним фактором ефективності? Французькі та українські експерти на основі статистичних даних розповіли про реалії європейського та українського аграрного секторів у визначених тематикою зустрічі галузях, оцінивши недоліки та переваги в організації їх роботи. Також були окреслені стратегічні напрями розвитку співпраці між нашими країнами в світлі переорієнтації українського експорту на ринок ЄС; - Британсько-український агробізнес форум, в рамках якого були проведені дві панельні дискусії, присвячені питанням енергоефективності і агросекторі та ефективному управлінню аграрними компаніями. Спікерами заходу виступили представники українських та міжнародних агрокомпаній, консалтингових фірм, профільних асоціацій, а також власники фермерських господарств; - VI Голландсько-український агробізнес форум «Підвищення рентабельності українського картоплярства». Головною метою заходу стало обговорення поточного стану ринку картоплі та перспектив його розвитку у 2015 році. На заході розглядалися найактуальніші питання картоплярства в Україні: глобальний погляд на сектор виробництва картоплі, стратегія Нідерландів як можливий приклад для України. Загалом в рамках виставок було проведено 29 спеціалізованих семінарів, конференцій, круглих столів, які відвідали понад 2500 фахівців. Організаторами ділової програми виставок стали аграрії-практики в співпраці з ученими, фахівцями державних установ і викладачами аграрних навчальних закладів, які запропонували системний проект для реального розвитку аграрного бізнесу та можливостей виведення аграрної галузі України на світовий рівень ефективності.

5 Нагородження переможців конкурсу АГРОБРЕНД 2015 Однією з яскравих подій виставки «Зернові технології» стало підведення підсумків конкурсу «АГРОБРЕНД 2015». Цей конкурс щорічно організовує ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу». Визначення переможців та лауреатів здійснювалось шляхом опитування близько 1500 власників та фахівців різних господарств з усіх регіонів України. (список переможців та лауреатів на сайті виставки «Зернові технології» - За три дні продуктивної роботи міжнародні виставки «Зернові технології», «Agro Animal Show» та «Фрукти. Овочі. Логістика» вкотре підтвердили свій статус ефективної високопрофесійної платформи для ознайомлення з актуальними тенденціями розвитку галузей, розширення теоретичних знань й набуття практичного досвіду господарювання, встановлення торговельно-економічних зв язків та поглиблення взаємовигідного співробітництва. На виставках українські аграрії отримали чудову можливість зробити останні приготування напередодні виробничого сезону, укласти вигідні контракти та отримати актуальну ділову інформацію, необхідну для ефективного та прибуткового господарювання на землі. З детальнішою інформацією про заходи виставок та зі списком переможців конкурсу «Агробренд 2015» можна ознайомитись на сайтах виставок: «Agro Animal Show» - «Фрукти. Овочі. Логістика» - «Зернові технології» -